Tíz év alatt háromszorosára nőtt a Németországban élő magyarok száma
A legtöbben Bajorországot választják.
A legtöbben Bajorországot választják.
Uniós alapjog korlátozásával oldaná meg a román pénzügyminiszter a munkaerő elvándorlását.
Gyors, de nem a legideálisabb választ adta a Fidesz a munkaerőhiányra. Az évi 400 órás túlóra lehetősége brutális, a dolgozók kizsákmányolásához vezethet, stresszt hoz a családi életbe, és újabb löketet adhat a külföldi munkavállalásnak.
Az elmúlt két évben háromszor annyi külföldi, főleg ukrán, szerb, macedón, valamint indiai és Costa Rica-i érkezett dolgozni Magyarországra. A most nyugdíjba vonuló Ratkó-gyerekeket már csak azért is nehéz lesz pótolni, mert a jóval kisebb, épp most a munkaerőpiacra lépő generációt a külföld is csábítja.
A külföldre költözésen gondolkodó magyarok 29 százaléka úgy gondolja: ő ide sosem tér vissza.
A statisztikai hivatal legfrissebb kutatása szerint a magyarok elkezdtek visszavándorolni külföldről, de ez sem segít sokat. Már csak 9 millió 771 ezren vagyunk.
Nyugat-és Észak-Európa országai jelentős népességnövekedést, míg a közép-kelet-európai államok jelentős népességcsökkenést produkáltak az elmúlt 27 évben. Magyarország még a jobbak közé tartozik a régióban, a vándorlási egyenlegünk pozitív volt, de a rossz halálozási mutatók miatt mégis fogy a magyar, ez derül ki az osztrák statisztikai hivatal kutatásából.
Az államtitkár válaszolt a szocialisták Varga Mihálynak intézett kérdésére: mit szól hozzá, hogy a magyar fiatalok harmada elhagyná az országot? Tállai szerint a statisztikák másra utalnak, hiszen Magyarországra évek óta több fiatal érkezik, mint ahány elmegy.
Hazajönnek a fiatalok, ha ilyen ütemben fejlődik a magyar gazdaság, mondta Böröcz László, a Fidesz képviselője.
A 70 éves színész köztévés kitiltásáról is beszélt.
Nem túl hízelgő képest fest Magyarország jövőjéről a The Guardian vélemény rovatának szerzője. Cas Muddle szerint Orbán Viktor Magyarországa nem Európa jövőjét, hanem a haldokló múltat képviseli.
Több százezer magyar hagyta el az országot 2010 óta. Ha valami igazán tragikus a hazai gazdaság szempontjából, ez az. A kormány válaszlépései még ennél is tragikusabbra sikerültek.
Könyvet jelentetett meg a Nemzetstratégiai Kutatóintézet „Menjek vagy maradjak?!” címmel, tele ismeretlen eredetű idézetekkel arról, hogy miért jó Magyarország, illetve miért lehet nehezen boldogulni külföldön. Olyan támadhatatlan érvek jelennek meg, hogy rossz az időjárás, nincs közbiztonság, nem lehetsz boldog, a szüleidnek pedig fáj, ha itt hagyod őket. A könyvnek nem találni nyomát a kutatóintézet honlapján, de egy közbeszerzésből lehet következtetni arra, hogy temérdek közpénz folyt el rá.