#esélyegyenlőség




“Ezek a gyerekek még menthetők lettek volna”
 

“Ezek a gyerekek még menthetők lettek volna”

Jó képességű gyerekek vesznek el és kerülnek a dizájnerdrogok csapdájába, mert nincs, aki időben elkezdjen a lelkükkel foglalkozni, és utána nagyon gyors a leépülés – mondja Béres Tibor szociológus, aki szerint a most nagy rössel elkezdett drogellenes rendőrségi razziákat nem érdemes kritizálni, de az is igaz, hogy ennél jóval többre van szükség az állam részéről, ha a drogproblémákat kezelni akarja. Az Autonómia Alapítvány szegregátumokban dolgozó munkatársa arról is beszélt, hogy mi változott a romatelepeken a Fidesz-kormányzás alatt és arról is, miért rossz, hogy úgy élnek emberek, hogy a drogozást maguk körül már teljesen természetesnek tekintik.




Kiss Noémi: A tiszta női sportért
 

Kiss Noémi: A tiszta női sportért

Ez a fajta, nem tiszta női sport a kimerített csalás esete volt már a 80-as években is. Én ezt a sportszövetségek emancipálódási deficitjére vezetem vissza. Egész egyszerűen olyan gyenge a sport nemzetközi világában a női sport érdekképviselete, hogy nem tudják kellően szabályozni a résztvevők testi hovatartozását és annak vizsgálatát – állítja Kiss Noémi író, műfordító.

Kiss Noémi Kiss Noémi




„Tartozunk az LMBTQ-személyeknek azzal, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk egy egyenlőségközpontú EU-ért
 

„Tartozunk az LMBTQ-személyeknek azzal, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk egy egyenlőségközpontú EU-ért"

Azáltal, hogy rávilágítunk az LMBTQ-személyek elleni diszkriminációval kapcsolatos tapasztalatokra, képesek leszünk uniós szinten hatékonyabban kezelni ezeket a kihívásokat – írja a homofóbia, a bifóbia és a transzfóbia elleni világnap alkalmából írt vendégcikkében Helena Dalli, egyenlőségért felelős európai biztos.

Helena Dalli Helena Dalli




A Covid szinte minden szempontból rontott a nők helyzetén
 

A Covid szinte minden szempontból rontott a nők helyzetén

A nők karrier- és nyugdíjkilátásait vetette vissza a 2020-as év az Európai Unióban, a fiatal nők nagyobb arányban szembesültek munkanélküliséggel, és kevesebb nő vett részt az oktatásban is, mint férfi. A nemek közötti egyenlőség előmozdításában Magyarország a rangsor harmadik helyén áll. Hátulról.

hvg.hu hvg.hu

Egy projekt, amely felkészíti a szegényebb gyerekeket, hogy egyenlő esélyekkel menjenek iskolába
 

Egy projekt, amely felkészíti a szegényebb gyerekeket, hogy egyenlő esélyekkel menjenek iskolába

Különórák, játékok, utazás – jónéhány gyerek számára mindez álom marad, ha a lehetőségeket csak a szülői ház tudja alakítani. De hogyan lehet úgy felkészíteni a gyerekeket az iskolára, hogy mindegyikük hasonló eséllyel tudjon elindulni – függetlenül attól, hogy szegény vagy tehetős a családja? Erre a kérdésre keresi a választ egy németországi kísérleti program. A Deutsche Welle riportja.

Deutsche Welle Deutsche Welle


 

"Egy olyan befogadó munkahelyi közeget építünk, ahol mindenki biztonságban, elfogadva érezheti magát"

Egy vállalat sokat tehet azért, hogy az ott dolgozók jól érezzék magukat munka közben, lehetnek akár fiatal pályakezdők, szülési szabadság után visszatérők, vagy épp az LMBTQ-közösséghez tartozók. A folyamatos fejlesztések pedig, legyen szó a rugalmas munkaidőről, a plusz szabadságokról vagy akár a társadalmi felelősségvállalásról, megtérülnek. Hogy néz ki mindez a gyakorlatban egy olyan cégnél, ami néhány éven belül a világ egyik legjobb munkahelye szeretne lenni? Berkes Áronnal, a Vodafone HR vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.

Vodafone Magyarország Vodafone Magyarország

Ha Pintér Sándor új pályára állítja az oktatásügyet, azt tanítani fogják
 

Ha Pintér Sándor új pályára állítja az oktatásügyet, azt tanítani fogják

Adatok bizonyítják, hogy nem javult az oktatás minősége Orbán Viktor 2010-es uralomra jutása óta. Az iskolák szakmai autonómiája megszűnt, a pedagógus-életpálya romokban, a diákok teljesítménye nem javult, esélyegyenlőségről pedig szó sincs. Ebben a helyzetben veszi át az oktatásügy irányítását a belügyminiszter, egyelőre pénz, paripa, fegyver nélkül.