25 millió éve élt őskoala maradványaira bukkantak – fontos válaszokkal szolgálhat
Huszonötmillió évvel ezelőtt élő őskoalafaj maradványait fedezték fel kutatók Ausztrália északi, Outback néven emlegetett pusztaságában.
Huszonötmillió évvel ezelőtt élő őskoalafaj maradványait fedezték fel kutatók Ausztrália északi, Outback néven emlegetett pusztaságában.
Miközben az örök kérdésnek szánt „mi volt előbb: a tyúk vagy a tojás?”-ra a tojással szaporodó hüllők miatt közismerten utóbbi a válasz, a Bristoli Egyetem új kutatási eredménye mégis inkább „a tyúk” felé terelheti a mérleg nyelvét.
Stresszjelekkel szerzünk támogatást magunknak.
Egy Roberto Rozzi paleoökológus által vezetett, friss kutatás szerint azoknál a fajoknál volt a legnagyobb a kihalás kockázata, amelyek a legnagyobb méretbeli eltérést mutatták a kontinensek szárazföldjein élő rokonaikhoz képest – de a kockázatot az emberek megjelenése emeli drasztikusan.
Bár a pszichopátia leírásában sorjáznak a negatív tulajdonságok, az ilyen emberek olykor kifejezett evolúciós előnyökkel rendelkeznek. Ezt az ellentmondást próbálta feloldani a Cambridge-i Egyetem kutatója.
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai által szerdán publikált kutatás arra a megállapításra jutott, hogy a mintegy 600–540 millió évvel ezelőtt élt Ediacara biota csoporthoz tartozó nagy, lágytestű állatok az óceán fenekéről származó baktériumokat és algákat ettek.
A kutatók összegezték azokat a tanulmányokat, amelyek azt mutatják, milyen negatív hatásai lehetnek, ha hosszú távon túl sokat nyomkodjuk a mobilunkat, vagy használjuk a laptopot. Így született meg Mindy.
A Zürichi Egyetem tudósa, Gabriel Jorgewich-Cohen félszáz állatfaj hangjait rögzítette, olyanokét, melyeket eddig némának gondoltak a tudósok.
A Wakatobi nektármadár Indonézia egy apró szigetcsoportján honos, sötétebb, magasabb hangon dalol és kisebb a szárnya, mint a távolabbi térség nektármadarainak.
A vártnál több kalóriát égetünk el az ételek megrágásával – derül ki holland és brit szakemberek közös kutatásából.
Két látszólag nagyon különböző, ám valójában meglepően közeli rokon többsejtű csoport, az állatok és a gombák evolúciós eredetét vizsgálták nemzetközi együttműködés keretében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Biológiai Fizikai Tanszékének kutatói.
A furcsa kísérleteiről ismert Allen Pan most az evolúciót próbálta meg visszafordítani. Illetve: valami olyasmit.
Egy új kutatási eredmény szerint az evolúció akár négyszer gyorsabb lehetett, mint ahogyan eddig gondolták. Egyes fajoknál akár néhány év alatt is megtörténhet a nagy változás, azaz az evolúciós előrelépés.
A tudósok úgy vélik, a háttérben ismét csak a hímek közötti harc áll.
A káros mutációk az evolúciós folyamatokra gyakorolt új hatását tárták föl a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) biokémiai intézetének kutatói.
Az eltelt több milliárd év alatt óriási változások mentek végbe a Földön és a kozmoszban is. Most már egy grafika is van, ami ezt a hosszú folyamatot érthetően ábrázolja.
Charles Darwin milliárdokat érő – valójában pedig felbecsülhetetlen értékű – kéziratait nemrég adta vissza egy ismeretlen a Cambridge-i Egyetem könyvtárának.
Ausztrál kutatók szerint az aggodalomra okot adó variánsok – köztük a béta és a delta – gyorsabban, hetek alatt mutálódtak, míg a korábbi változatok hónapok alatt jöttek létre.
A fiatal csimpánzok nem tudnak ösztönösen szerszámot használni, például ha ez a szerszám egy kő, az előttük álló kihívás pedig egy kókuszdió feltörése. Egyes guineai csimpánzcsoportok ifjú tagjai mégis képesek erre.