Politikusok, szélhámosok és főemlősök
A hatalomittasok dominanciajelzéseket lövellnek szét, fontos, hogy a környezetük tisztában legyen azzal, ki az erősebb. A hierarchia csúcsán lenni azonban nem csupa boldogság.
A hatalomittasok dominanciajelzéseket lövellnek szét, fontos, hogy a környezetük tisztában legyen azzal, ki az erősebb. A hierarchia csúcsán lenni azonban nem csupa boldogság.
A cég elnézést kért a történtekért, és „elfogadhatatlan hibának” nevezte azt. Az algoritmus most épp nem működik.
A Természetvédelmi Világszövetség arra hívta fel a figyelmet, hogy a kismajmokat posztoló tudósok miatt az emberek házi kedvencnek akarhatják tartani a veszélyeztetett fajokat.
A világ legritkább főemlősfaja, a hajnani gibbon egy hímét és egy nőstényét fedezték fel.
Chantek 39 éves volt, valóságos aggastyán az orangutánok között. Az állatkerti gondozók szerint "lebilincselő természete volt", mindannyiuknak hiányozni fog.
Finitát dadusként emlegették a gondozók, mert mindennap játszott egy hároméves orangutánnal. Péntek délután a belső kifutó egyik csendes sarkában pihent meg örökre.
A budapesti állatkertben jelenleg a gorillák és a szumátriai orangutánok képviselik a főemlősök családját, de a Pannon Park elnevezésű ősvadon kialakításával ez változhat. A héten itt járt Jane Goodall világhírű főemlőskutató, és az állatkert vezetésével egyeztetett.
A monogámia valószínűleg azért alakult ki az embernél és néhány főemlősnél az evolúció során, hogy megakadályozza az utódok megölését.
Néhány centiméter magas, alig 30 gramm súlyú, hosszú farokkal és csontos ujjakkal – ilyen volt az 55 millió éve élt, eddig fellelt legrégebbi főemlős.
Élve találták meg Borneó szigetén azt a nőstény orangutánt, amelynek összesen száznégy sörét volt a testében. A veszélyeztetett fajhoz tartozó főemlős fejében 37, a teste más részeiben, köztük olyan létfontosságú szervekben, mint a szív vagy a tüdő, további 67, légpuskából származó sörét volt.
Papírgurigába, dobozokba és szalmába rejtenek eleséget a Nyíregyházi Állatpark gondozói a főemlősök kifutóiba, hogy az állatok ne unatkozzanak, és kicsit jobban meg kelljen dolgozniuk az élelemért.
A hiénák értelmi szintje eléri az emberszabású majmokét: még számolni is képesek - állítják brit kutatók.
Az agy mérete nem bír olyan nagy jelentőséggel a fejlett gondolkodás szempontjából, mint korábban gondolták. Ez most a főemlősök esetében is bebizonyosodott egy német kutatás alapján.
A Kaliforniai Egyetem (UCLA) kutatói arra kerestek választ, hogy miért tér el az egyes majomfajok pofája olyan nagymértékben egymástól, és miért dísztelen sok főemlősfajhoz képest az emberek arca.
Zola, a 9 éves gorilla, aki a calgary állatkert lakója egészen lenyűgöző táncos.
Egy aprócska főemlős fosszílizálódott fogai, amelyeket Líbia központi részén tártak fel, arra utalnak, hogy legkorábbi őseink Ázsiából vándoroltak Afrikába. A leletről a Nature legújabb számában jelent meg tanulmány.
Távoli őseink sokkal alacsonyabb pozíciót foglaltak el a táplálékláncban, mint a modern ember, s gyakrabban ejtették e főemlőst zsákmányul a ragadozók, mintsem az vadászott volna a vadállatokra - állítják amerikai antropológusok, akik kutatásaikról a Gerinces-paleontológiai Társaság 70. konferenciáján számoltak be Pittsburghben.
Egy ritka, veszélyeztetett főemlős valójában új majomfajt képvisel - jelentették be felfedezésüket kedden német kutatók.
A kihalás szélére került állatok közül a legnagyobb veszély a fehérfejű langurt, a szürkebóbitás gibbont és a fürgemakit fenyegeti.