A Deutsche Bank, az ASUS és a Ricoh is távozik Oroszországból
Az ASUS tervet dolgoz ki alkalmazottainak és vállalkozásainak "evakuálására" Oroszországból.
Az ASUS tervet dolgoz ki alkalmazottainak és vállalkozásainak "evakuálására" Oroszországból.
Nagyot üthet az orosz agresszió még a pesti tőzsde legnagyobb szereplőin is, korábban triviális üzleti folyamatok válnak bizonytalanná az ukrajnai konfliktus miatt.
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund – IMF) vezetője, Krisztalina Georgijeva egy amerikai tévéműsorban elmondta, elképzelhetőnek tartja az Oroszországra kivetett szankciók nyomán az orosz államcsődöt, de ez nem okozna globális pénzügyi válságot.
Határon átnyúló magyar – szlovák együttműködésben, öt év alatt újul meg az Észak-Dunántúl és Nyugat-Szlovákia villamosenergia-hálózata.
A kormányzati szankciók után szinte minden fontos nyugati cég elhagyta Oroszországot; kétségbeesetten küzd a magyar kormány, hogy rend és nyugalom legyen a benzinkutakon; 399,87 forint is volt egy euró ára; kiderült, hogy az MKB volt az a magyar bank, amely négymilliárd forintos hitelt adott Marine Le Pen kampányára. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Oroszország beruházásainak bővítésére biztatja Indiát a szankciókkal sújtott olaj- és gázipari ágazatában, és jelezte szándékát arra, hogy kiterjesszék az orosz vállalatok értékesítési hálózatát Ázsia harmadik legnagyobb gazdaságában.
Olaszország gázimportjának 45 százalékát Oroszországból szerzi be.
Az ukrajnai háború és az Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt világszerte csökkent az acélkínálat, az árak az egekbe szöktek.
A kormány beengedte a hatósági áras körbe a kisvállalkozásokat, cserébe kidobta onnan a költségvetési intézményeket. Ezek legtöbbje így egy központi keretszerződés alatt kényszerül áramot venni. A keretszerződésben a kereskedők által elkérhető ár maximuma a tőzsdei árakhoz van indexálva, ténylegesen a hatósági ár három-, négyszeresén alakultak az árak.
Megtorpanás után folytatódhat az ingatlanárak emelkedése, amit a kormányzati támogatások is fűtenek. Az építőanyagok egyre drágulnak, az építőipar kapacitás- és munkaerőhiánnyal küzd.
A fish and chips alapanyaga jelentős részben Oroszországból érkezett eddig. A beszerzési árak 20-30%-kal nőhetnek, és ezt minden bizonnyal áthárítják a fogyasztókra, akik évtizedek óta nem tapasztalt inflációval néznek szembe Nagy-Britanniában is.
A tavalyi második félévben már 200 millió forintos forgalmat értek el, 99 millióval tartoznak a hitelezőknek.
A legtöbb betétes postán kapja meg a neki járó összeget.
A magyar–orosz gazdasági kapcsolatok fontosak, de ha az energiaellátás biztonságát megőrizzük, az összes többi, Oroszországgal folytatott üzletelés leállítását kibírja az ország. Közép-Ázsiával hiába hirdet meg a kormány időről időre együttműködést, egy-egy jobb évet kivéve szinte semmilyen érzékelhető fejlődés nincsen a kapcsolatokban, nagyrészt Kína, Törökország és Dél-Korea miatt van némi mérhető növekedés a keleti üzleti viszonyokban.
Egyik pillanatról a másikra, kártyavárként dőlt össze a Sberbank a finanszírozás elapadásával. A magyar ügyfelek néhány napos haladékkal is jól jártak volna; egyesek lényegében egy fillér nélkül várnak a segítségre, miközben a hiteleiket törleszteniük kell.
Független elemzőket kért meg az orosz központi bank, hogy adjanak előrejelzést, mi várható 2022-ben az orosz gazdaságban. Nem valami fényes a jövőkép.
Az amerikai olajembargó különösebben nem fáj Oroszországnak, mivel az USA alig importál orosz olajat. Amivel viszont szembe kell néznie, az az, hogy a teljes orosz olajexport megfeleződött Ukrajna megtámadása óta. Napi 3 millió hordó olaj eshet ki a világpiacról, 2022 márciusa lehet az ötödik legnagyobb olajsokk a II. világháború óta. Az orosz exportot rövid távon nem lehet pótolni, az olajár ideiglenesen megütheti a 200 dollárt, éves átlagban 135 dollár lehet.
Az állami támogatást azok a munkáltatók kapják meg, akik legalább heti húszórás munkára, határozott vagy határozatlan időre veszik fel az érintetteket.
A bank részvényesei közül az ukrajnai háború miatt Románia, Csehország, Bulgária és Szlovákia már jelezte kilépési szándékát.