Musk ámokfutása: Hogyan okozhat katasztrófát egy vezető, aki máshol sikeres volt?

7 perc

2022.11.23. 05:00

Sokszor megtörtént már, hogy egy-egy sikeres cégvezető új vállalathoz átkerülve egészen extrém lépésekkel szörnyű állapotokat teremtett, és senki nem értette, miért viselkedik úgy, mint egy kezdő. Elon Musk és a Twitter tragikomédiájában ennek egészen extrém példáját figyelhetjük élőben, de közgazdászok már sokszor vizsgálták, milyen fajta vezetők teljesítenek jóval rosszabbul új munkahelyre kerülve.

Megdöbbenve figyeli a világ, hogy Elon Musk tényleg a földbe állítja-e a Twittert, vagy sikerül valami értelmeset alkotnia ott.

Miután a világ leggazdagabb embere hosszas időhúzás után 44 milliárd dollárért megvásárolta a céget, majd százasával-ezresével rúgta ki a fejlesztőket, a maradóknak pedig azt mondta, lehet többet dolgozni, akinek nem tetszik, felmondhat. Erre még többen távoztak, köztük olyan mérnökök is, akik a hibák megelőzéséért és javításáért feleltek, ez pedig a Guardian szerint már sok kérdést felvet a platform stabilitásával és adatbiztonságával kapcsolatban.

Sosem készít üzleti tervet és képregényekből kapott kedvet a világ megmentéséhez a világ leggazdagabb embere

Kőkemény üzletember, exhibicionista zseni, vagy az emberiség megmentője? Elon Musk, a startup techvállalkozóból lett kereskedelmi űrkutatási vállalat alapítóból lett Tesla-vezér és újabban Twitter-tulajdonos ma nemcsak a világ leggazdagabb, hanem legellentmondásosabb embere is. Nem biztos, hogy ebben a cikkben sikerül megfejteni, mi lesz most a világ legnépszerűbb közösségi oldalának sorsa, de a Musk-jelenségnek utána járunk.

Emellett trollkáoszba fullasztotta a felületet azzal, hogy bárkinek odaadta a korábban a hitelességet igazoló kék pipát nyolc dollárért, bevezetett egy új jelölést, majd meggondolta magát, nyilvánosan kirúgott egy mérnököt, akivel összeveszett, jogi panaszok tömegeit provokálta ki a cég ellen, majd megszavaztatta, hogy visszaengedje-e Donald Trumpot, és be is engedte a bukott elnököt, miközben egyre több híresség, valamint hirdető pártol el a vállalattól.

Ez még nem biztos, hogy a Twitter összeomlását jelenti, sokkal inkább egy lassú, de biztos lefelé ívelő pálya elejét, és nagy kérdés, van-e innen visszaút.