Megígérték, tényleg ötödannyi gázt küldenek az oroszok az Északi Áramlaton, mint kellene
A Gazprom azt mondja, le kellett állítania egy újabb turbinát, ezért a kapacitáscsökkenés.
A Gazprom azt mondja, le kellett állítania egy újabb turbinát, ezért a kapacitáscsökkenés.
Visszaesett a kevésbé szükséges, de energiát fogyasztó berendezések iránti kereslet, megnőtt viszont az igény a napelemekre és a spórolást segítő fogyasztásmérős aljzatokra. Megugrott a kereslet a fatüzelésű kandallók és a gáztűzhelyek után is – utóbbiak beszerelésével sokan az áramfogyasztásukat akarhatják visszafogni.
Orbán Viktor – aki populista programja több alkotórészét is kénytelen volt törölni – az elkövetkezőkben aligha lesz képes olyan kedvező gazdasági környezetre támaszkodni, mint a háború előtt, írja a brit lap.
Bár a kormány nem nevezi nevén, de az adóemelésekkel és -átalakításokkal, a rezsidíjszámítás sávossá tételével és költségvetési kiigazítással már 2 ezer milliárd forintnyi megszorítást vezetett be. Ez elvileg elég az idei hiány- és államadósságcél tartásához. De ha már a rezsicsökkentés sem maradt érintetlenül, ideje lenne rendbe tenni a nyugdíjkasszát, az egészségügy reformja pedig már tegnap is elkésett lett volna.
A biztonsági előírások miatt is sokba kerül a rendezés.
Drágul az energia, több helyen rossz volt a búzatermés az aszály miatt, ami további áremelést okoz a kenyér és a péktermékek esetében. Az aszály az állattenyésztőket is sújtja, ennek nyomán a hús is drágulhat.
Sok gyógyszertárban hiába keresnek a szülők lázcsillapítót a gyereknek, pedig a Covid 40 fokos lázat is okozhat. Hogy alakulhat ki hiány ilyen fontos gyógyszerből az Európai Unió meghatározó országában, és mennyire egyedi a probléma?
Hatórás sorok a francia határon, munkaerőhiány és küszködő egészségügy: ahogy újraindult az élet, kirajzolódtak a 2021-ben életbe lépett Brexit kemény következményei. A helyzetet nem könnyíti, hogy mindeközben a brit kormány cselekvőképtelen a Boris Johnson lemondását követő utódlási harc miatt.
Daniel Freund a Twitteren írt erről, és mutatta meg azt a képet, amelyen az egymással kezet rázó Szijjártó Péter és orosz kollégája, Szergej Lavrov látható.
A kormányfő szerint Brüsszelből aggasztó hírek jönnek. Kedden szavazták az uniós tagállamok az uniós gázspórolási tervet, amelyre Magyarország azonban nemet mondott.
A második, drágább rezsisáv bevezetése miatt a következő egy évben várhatóan 3 százalékponttal magasabb lesz az infláció, mint a rezsicsökkentés megvédése esetén lett volna. A jegybank még mindig őszre, kora télre várja az inflációs csúcsot, ám a friss előrejelzések szerint magasabban lesz a korábban várt 13-16 százaléknál.
Hetven százalékukat építkezéssel kapcsolatos beruházások tették ki.
10,75 százalék az alapkamat új mértéke.
Az oroszok inváziója miatt 20 millió tonna gabona rekedt a kikötőkben. Most úgy tűnik, van esély arra, hogy az ott rekedt gabonákat elszállíthatják.
A futárok az esemény címének a Jobbágyfelkelés!-t adták. Az esemény a Margit hídon kezdődött, de onnan nem sokkal később a Parlamenthez mentek – egy koporsóval. A tömeg az esemény hivatalos végére, kilencre, a felére apadt, de többen elindultak a Nagykörúton, a tüntetés az Oktogonon ért véget.
Egyre kevesebben ülnek be sütizni egy cukrászdába, és ahol lehet, az olcsóbb termékeket keresik a vendégek.
A cégek egyelőre kivárnak, és ha jutottak valamire, arról a futárokat fogják először értesíteni.
A szakszervezet szerint emberek milliói kerülnek kilátástalan helyzetbe.
Az ország egyik legértékesebb agráripari komplexuma 2021 tavaszán került a Jövő Nemzedék Földje Alapítvány kezébe, amelynek kuratóriumi elnöke Lázár János.
Fokozatosan visszavonultatja az adóhatóság a százezrek által használt eddigi online bevallási rendszerét. Az igazi internetes retró érzést nyújtó eBEV helyébe az ÜPO lép.