Bevásárolta magát a német kormány Európa legnagyobb gázimportőr cégébe
A német Uniper komoly nehézségekkel küzd.
A német Uniper komoly nehézségekkel küzd.
A Mol 2023 közepétől 35 évig fogja gyűjteni és kezelni az ország szemetét.
Jurij Rizsenkov, az ukrán Metinvest acélipari cég vezetője szerint az európai vásárlóktól lopták el az oroszok az acélt, mert azt már kifizették a megrendelők.
A márciusban meghatározott 10 helyett már 18,5 milliárd forint szerepel a kisbenzinkutakat megsegítő kormányhatározatban.
Gyengült a forint péntek reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Pénteken írhatják alá azt a megállapodást, amiben a két fél között zajló háború ellenére is biztosítanák az ukrán és az orosz gabonaexportot a Fekete-tengeren keresztül. Biztonságos hajózó útvonalakat jelölnének ki, a gabonáért érkező hajókat pedig a törökök ellenőriznék, hogy ne szállítsanak fegyvert. A cél, hogy csökkenjenek a gabonaárak és elkerüljék az egyes térségekben fenyegető éhínséget.
Külön kormányhatározat szól arról, hogy újabb egymilliárd forintot kapjon a Közlekedési Múzeum. Emellett más költségvetési átcsoportosításokról is döntöttek csütörtökön: 30-30 milliárd megy a felsőoktatásnak és a Pénzügyminisztérium intézményeinek, 9 milliárd vasúti fejlesztésre.
Közzétették a dohánytermékek árainak friss listáját.
Azért ijesztgethette először horrorárakkal a kormány a közvéleményt, hogy le tudja velük nyeletni a rezsicsökkentés végét, hiszen egy bizonyos fogyasztás után így is sokkal többet kell fizetni az eddigieknél, így tehát a Fidesz nem tudta teljesíteni, amit a választási kampányban ígért. Pedig már javában dúlt a háború, amikor a Fidesz “szakértői” még azzal büszkélkedtek, hogy a rezsiárak még ilyen körülmények között is megvédhetők. A megszorítások ellenzéséből már a kilencvenes években politikai tőkét kovácsoló Fidesz ezzel egy olyan politikai termékét nyírja ki, amely elég időt adott neki arra, hogy a NER rendszerét bebetonozza.
A külügyminiszter szerint ekkora igényt jelenleg lehetetlen teljesíteni orosz forrás nélkül.
Mivel az ingatlanok energiafogyasztása ingadozik, előfordulhat, hogy a téli hónapok kilógnak a havi rezsicsökkentési limitből, miközben az éves összfogyasztásuk benne marad az éves limitben.
Rengeteg még a nyitott és tisztázandó kérdés a sokaknak áremelést jelentő új rezsiszabályok körül, de a kormányzat azt ígéri, külön operatív törzs vizsgálja a még rendezendő kérdéseket.
A polgármester kommentálta azt, hogy hétszeresére emelkedik a gáz ára, duplájára az áramé.
„Látjuk, mi felé megyünk, mibe csúszunk bele” – mondta a pénzügyminiszter Tusnádfürdőn.
Az energiahivatal fogja negyedévente meghatározni a „lakossági piaci” rezsidíjakat, egyelőre villany esetében ez kilowattóránként bruttó 70 forint, gáz esetében októberig megajoule-onként 21,4 forint, utána 22 forint. Áram esetében napi 6,9 kWh-nál, gáz esetében napi 4,7 köbméternél lesz a „rezsicsökkentett” és a „piaci” díjszabás határa, ezeket a számokat kell felszorozni annyival, ahány napra az aktuális rezsiszámla szól. A hőszivattyús rendszerekhez igényelhető B GEO és H tarifák változatlanul megmaradnak, és nem számítanak bele a normál fogyasztásba. A társasházak is vehetnek „rezsicsökkentett” áron gázt, minden, az épületben található külön lakás után jár a keret.
Olyan költségvetési törvényt fogadtak el a kormánypárti képviselők 2023-ra a minap, amelynek fő pillérei már rég kidőltek.
Pitti Zoltán közgazdász szerint egy jól időzített előkészítéssel elkerülhető lett volna a kata ad hoc felszámolása.
A rezsibiztos szerint nem lehetséges, hogy mindenki rezsicsökkentett áron kapja az energiát és a földgázt.
Orbán Viktornak eddig minden helyzetben sikerült megmagyaráznia még a megmagyarázhatatlant is. Kérdés, a választók ezúttal jobban hisznek-e majd a szemüknek, mint a propagandának, amikor kezükbe veszik az első emelt összegű rezsiszámlát.