Orbán nem cáfolta, hogy piaci árat fizetünk a gázért Oroszországnak
A miniszterelnök szerint az a lényeg, hogy jöjjön a földgáz.
A miniszterelnök szerint az a lényeg, hogy jöjjön a földgáz.
Ár-bér spirál felé sodródik a világ és Magyarország is, vagy már épp ott is van – figyelmeztetnek egyre gyakrabban. Amikor a növekvő bérek és az elszálló árak egymást húzzák, az egy különleges időszak a gazdaságban, és olyan, amire nehéz jó megoldást találni. Ennek a hátterét járjuk körbe a közgazdasági elméleteket bemutató cikksorozatunk mostani részében.
Az országnak május végén kell fizetnie legközelebb a földgázért.
Az USA venezuelai olajjal szeretné kiváltani az oroszt, az Európai Unió iránival. Csakhogy ez nem olyan egyszerű – mutat rá a német közszolgálati Deutsche Welle portál.
A lengyel pénzügyminiszter indoklása szerint egészen addig nem hajlandók támogatni a minimumadó bevezetését, amíg nem kapnak garanciákat arra, hogy reformokat vezetnek be a világ száz legnagyobb vállalatának adózásával kapcsolatban.
Korábbi jelentések szerint Oroszországban áremelkedés és nagy kereslet mutatkozik az irodai papír iránt, miután az európai gyártók leállították a fehér papír és a fehérített cellulóz előállításához szükséges vegyi anyagok, különösen a nátrium-klorát oroszországi szállítását.
2019 februárjához képest viszont még így is jelentős, 33 százalékos az elmaradás a tavaly év eleji koronavírus-lezárások miatt.
2021 második hónapjához képest 9,8 százalékkal erősödött az üzletek forgalma.
Elsőként Magyarország ellen vetette be az Európai Bizottság a jogállamisági normák megsértésére tartott új fegyverét: az uniós pénzek elvonását. De ez azt jelenti, hogy senki nem kap majd támogatást? És tényleg a "gyermekvédelmi" törvény miatt áll bosszút Magyarországon a brüsszeli testület?
A választás ennyire nem izgatta fel a befektetőket.
Inotai András, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének volt vezetője szerint a mostani problémák még semmik ahhoz képest, ami a következő időszakban várhat Magyarországra.
Fokozatosan indulnak újra az üzemeik, de a cégvezetés azt is közölte, hogy ha újra úgy alakul a piaci környezet – vagyis túlságosan megdrágul a földgáz – akkor ismét leállás jöhet.
Az idei évben 20-30 százalékkal nőhet az építőanyagok ára.
Az egyre növekvő anyagi terhek miatt egyre több tehenészet dönt úgy, hogy felszámolja az állományát, ami viszont kevesebb tejterméket jelent a piacon.
Megbicsaklott a magyar járműgyártás, a feldolgozóipar viszont termelt rendesen, így összességében 4,5 százalékkal nőtt az ipari termelés az év második hónapjában. A február végén kitört orosz–ukrán háború a márciusi teljesítményre nyomhatja rá a bélyegét.
Nem a világpiaci ár ötödét fizettük érte, mint azt az orosz elnök állította, hanem szinte pontosan a világpiaci árat csengettük ki érte.
A kormány 2020-ra 1,087-es szorzót határozott meg.
Jelentősen drágulnak az építőipari alapanyagok világszerte az ukrajnai háború miatt, de az ukrán, orosz és fehérorosz szállítások kiesése miatt akár átmeneti hiány is lehetséges.
Az idei első negyedévet összevetve a tavalyival 16 százalékkal csökkent az ország teljesítménye a háború miatt.