Közel 30 milliárd eurónyi orosz vagyont fagyasztottak be az Európai Unió tagországai
Az uniós tagállamok nem csupán pénzt, hanem vagyontárgyakat is szankciók alá helyeztek.
Az uniós tagállamok nem csupán pénzt, hanem vagyontárgyakat is szankciók alá helyeztek.
A német ipar versenyképessége jelentős részben az olcsó orosz energiaimporton nyugodott eddig. Vlagyimir Putyin Ukrajna elleni háborúja miatt azonban Németország is szabadulni igyekszik az orosz földgáztól és kőolajtól. Ehhez teljesen új modell kell.
A FAO szerint a búza, a kukorica és a növényi olajok drágultak meg a leginkább.
Orbán Viktornak még soha nem kellett ilyen nehéz körülmények közt kormányt alakítania és kormányoznia. A helyzetet nehezíti, hogy elődje, Orbán Viktor sok problémát nem oldott meg, pedig a békeévekben lett volna lehetőség. Sőt a választási győzelem érdekében Orbán Viktor újabb problémákat termelt, amiket most utódjának, Orbán Viktornak kell rendbe tennie.
A Kopint-Tárki szerint kisebb lesz a növekedés.
Milliárdosok sorakoztak fel, hogy megvegyék a londoni Chelsea futballklubot az orosz oligarchától, Roman Abramovicstól, aki a Putyin bizalmasaként ellene elrendelt szankciók következtében kénytelen megválni szeretett játékszerétől.
Kicsivel nőtt a magyar termékek aránya a hazai boltokban, ám a drágulás miatt ez könnyen visszafordulhat – derült ki a Hússzövetség húsvéti sajtótájékoztatóján.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közzétette a 2022. január-februári külkereskedelmi termékforgalom értékét. A korábbi évektől eltérően az idei év első két hónapjában erős, közel 335 millió eurós hiány mutatkozott az import-export mérlegben. Az okok közül főleg az energiahordozók és az ipari alapanyagok áremelkedését, valamint a forintárfolyam gyengülését kell kiemelni.
Nem panaszkodhatnak azok, akik az ország legsikeresebb vállalatainak vezérkarában ülnek.
A jegybank nem emelt az irányadó kamaton, a forint árfolyama tovább gyengült. Vélhetően Orbán Viktor előző napi nyilatkozata sem hatott megnyugtatóan a piacra.
A Kreml szóvivője szerint Oroszországnak nincs oka csődöt jelenteni, mert minden szükséges forrása megvan ahhoz, hogy kifizesse a külföldi adósságait.
Már az orosz–ukrán háború kitörése előtt gondban volt a lakossági gázárfékezés a világpiaci folyamatok miatt, és a helyzet csak tovább romlott, amikor megindultak Putyin csapatai Ukrajna felé. Így is százmilliárdokba kerül az államnak az, hogy a szavazók olcsón melegedhessenek, pedig a háborúra válaszul érkező gazdasági világválság még be se indult igazán. Az ötödik Orbán-kormány a durvuló infláció és a választás előtti túlosztogatás terhével a nyakában óriási kihívások elé néz, ha meg akarja védeni az egyik legsikeresebb politikai termékét, márpedig a rezsicsökkentést megvédeni náluk prioritás.
Befagyasztják többek közt a Szberbank nagy-britanniai vagyoneszközeinek teljes állományát.
A lista alapján Elon Musk a világ leggazdagabbja.