Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A lista alapján Elon Musk a világ leggazdagabbja.
Közzétette új, az idei évre vonatkozó milliárdosokat bemutató toplistáját a Forbes; az ide kattintva elérhető gyűjtés szerint a világ leggazdagabb embere az űripari mágnás, Elon Musk, az Amazonnal csúcsra jutott Jeff Bezos pedig a második. Őt Bernard Arnault és családja, Bill Gates, valamint Warren Buffet követi.
A listának most is van két magyar szereplője:
Csányi Sándor és Mészáros Lőrinc.
Érdekesség, hogy mindkettőjük esetében történt változás: Csányi a tavalyi 2378. helyről a 2190-re lépett elő, Mészáros pedig a 2035-ről a 2324.-re. A vagyoni helyzet is változott: Csányinál 1,3 milliárd dolláros értéket jegyeztek fel, Mészárosnál 1,2 milliárdot.
A listán összesen 2668 ember szerepel, ami azonban 87 milliárdossal kevesebb is. Többen pedig buktak is, és nem is keveset: a Facebookkal meggazdagodott Mark Zuckerberg például a tavalyi ötödik helyről most a 15.-re került.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.