Grafikonon mutatjuk, mikor milyen határidőkre ígérte eddig a kormány az uniós pénzeket
Nemsokára, hamarosan és most már tényleg bármikor! Spoiler: a 11 eddigi határidő közül kettő nem járt még le.
Nemsokára, hamarosan és most már tényleg bármikor! Spoiler: a 11 eddigi határidő közül kettő nem járt még le.
A naponta közölt koronavírusszámokból nehéz átlátni, valójában hol is tart a járvány. Éppen ezért elkészítettük a heti és havi összesítést, amelyből jól látszik, milyen volt a járvány dinamikája, és hogy hogyan cseng le éppen a harmadik hullám.
Meghaladja a 20 százalékot az új fertőzéses esetek számának növekedése Magyarországon. Infografikán mutatjuk a járvány itthoni terjedését.
Míg országosan a válaszadók többsége elutasítja a budapesti olimpia gondolatát, addig Budapesten, ahol népszavazás lehet a kérdésben, kiegyenlítettebb a két tábor. Nem meglepő, hogy a fideszesek többsége úgy gondolja, jót tenne Magyarországnak az olimpia, míg a baloldaliak elsöprő többsége elveti az ötletet.
Ezen az ingyenes oldalon kiváló grafikonok, diagramok és infografikák készíthetők, méghozzá nagyon gyorsan.
Az amerikai lap azt vizsgálta, mennyire tolódtak jobbra egyes európai államok az utóbbi években. Magyarország, ha a jobboldaliságot nézzük, eleve erős pozícióból indult, de 1998-hoz képest még erősödött is a trend. Igaz, a New York Times a Fideszt nem néppártnak, hanem a jobboldali, illetve szélsőjobbos pártok közé tartozónak tekinti.
Toronymagasan a magyarok szégyenkeznek a leginkább, ha megbetegednek: a válaszadók 80 százaléka számolt be ilyesmiről. A magyarok ráadásul rendkívül nehezen viselik a tüneteket, több mint 69 százalékuk egyenesen boldogtalanná válik egy meghűléstől – derült ki egy 12 ország részvételével készült felmérésből.
Folyamatosan csökken a munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban, ám még mindig van egy mutató, mely ijesztően magas. Ez pedig a tartósan munkanélküliek aránya. Magyarországon is magas ez a mutató.
Megjelent az OECD Út a növekedéshez kiadványa, melyben a szervezet tagállamaira lebontva is fogalmaznak meg ajánlásokat. Magyarországot illetően a szervezet megállapítja, hogy szükség lenne az alacsonyabb jövedelműek adóékének szűkítésére, a piaci verseny szabadabbá tételére, a közműdíjak piaci árazására, illetve a különböző szektorok szakértőivel, szereplőivel való kötelező egyeztetésre. Az OECD emellett egy grafikonon is szépen bemutatja, mennyire nem zárkózik fel hazánk a tehetősebb államokhoz. Az NGM az építő jellegű megjegyzéseket tudomásul veszi, ám az ajánlások egy része a minisztérium szerint azonban nem veszi figyelembe a magyar gazdaságpolitika sajátosságait.
A Business Insider megkérdezte kedvenc elemzőit, bloggereit, stratégáit, befektetési szakértőt, hogy melyek a legfontosabb grafikonok most a világon. Van itt minden: európai deflációs félelem, feltörekvő piacok sérülékenysége, kínai ingatlanpiac.