Tetemek tízezrei borítják a partot, tömeges halpusztulás történt Texasban
Több tízezer haltetemet mosott partra a víz Texas partjainál a hétvége folyamán, az állatok az alacsony oxigénszint miatt pusztultak el – mondták el helyi tisztségviselők.
Több tízezer haltetemet mosott partra a víz Texas partjainál a hétvége folyamán, az állatok az alacsony oxigénszint miatt pusztultak el – mondták el helyi tisztségviselők.
Megható történet vízben csattanós happy enddel az árvíz sújtotta olaszországi Cesenából.
Elkészítették a világ első, állítólag konyhakész halfiléjét, ami 3D-nyomtatással és sejttenyésztéssel készült. A tervek szerint már jövőre a tányérokra kerülhet néhány országban.
Az ausztráliai Darling folyóban annyira lecsökkent az oxigén mennyisége a 42 Celsius-fokos hőhullám miatt, hogy a halak megfulladtak a vízben.
Több, folyó mélyén töltött nap után sikerült csak megörökítenie a foltos kézhalat Nicolas Remy francia fotósnak. A ritka halfajról készült fotó egy díjat is elnyert.
A legmodernebb vizsgálati módszereknek köszönhetően fedezték fel tudósok egy Coccocephalus wildi nevű hal agyának jó állapotban fennmaradt fosszíliáját.
Úgynevezett PFAS-vegyületek általi szennyezettséget találtak egy amerikai kutatás során a vadon élő halakban – olyan mértékben, mely a fogyasztással az emberi egészségre is káros lehet.
A Halkakas tulajdonosai az alapanyagárakkal és a gazdasági körülményekkel indokolták a bezárást.
A hal tetemére horgászok bukkantak a folyóban.
Húsz évvel ezelőtt telepítették a Sárgarépa nevű halat egy franciaországi tóba, azóta pedig senki sem tudta kifogni.
De a feldolgozott halak ára még nagyobbat nőhet az idei karácsonyi szezonra. Hiánytól azonban egyelőre nem kell tartani.
Egy friss kutatás szerint már 780 ezer évvel ezelőtt is megfőzte a zsákmányt az ember őse. Eddig úgy gondolták, ez valamikor 180 ezer évvel ezelőtt kezdődhetett.
Egyetlen rendkívüli ellenőrzés során tucatnyi horgásztól vették el az engedélyét a csepeli kavicsbányatónál.
A hordószemű hal különlegessége, hogy a feje teljesen átlátszó. Most arra is rájöttek, mi köze van ennek a szeméhez.
A ponty árára is kihat az aszály, máris komoly drágulást lehet tapasztalni.
A grönlandi Liparis gibbus vérében olyan fehérjék találhatók, amelyek megakadályozzák, hogy az állat megfagyjon.
A térségben mostanság nagyon szélsőséges az időjárás.
Évente több millió tonna műanyag kerül a tengerekbe, amelyekről 5 milliméternél kisebb darabokban válik le a mikroműanyag. A szennyezés begyűjtésére új megoldást találtak ki Kínában.
Egyelőre nem tudni, mi okozta a halpusztulást.