Több embert öl meg a finompor, mint eddig gondolták
A kutatók szerint a politikusoknak cselekedniük kell a finompor-határértékek csökkentése érdekében.
A kutatók szerint a politikusoknak cselekedniük kell a finompor-határértékek csökkentése érdekében.
Késve ismerik fel a rosszindulatú daganatokat és kevesen mennek el szűrésre.
Tavaly Párizsban 9800 elektromos meghajtású robogót állítottak forgalomba, ez 33 százalékos növekedés az előző évhez képest. A párizsi önkormányzat, környezetvédelmi megfontolásokból, egy nem benzines motorkerékpár vásárlásához akár 900 eurós támogatást is ad.
Osztott, szorzott Nyáry Krisztián könyvkiadó, és az elmúlt hetek gyászhírei alapján bebizonyította, milyen keveset élnek a híresebb magyarok.
(Ország)állapotfelmérő cikksorozatot indít két hónappal a választás előtt a hvg.hu. A legfontosabb szakterületek közül elsőként az egészségügyet járjuk körül: mi jellemzi most, mik a legnagyobb gondok, mivel szembesül egy beteg ma Magyarországon, ha orvoshoz/kórházba kerül?
A statisztikák szerint rengeteg magyar hal bele megelőzhető vagy kezelhető betegségekbe, ennek ellenére Magyarország egyre kevesebbet költ egészségügyi kiadásokra, és átfogó reformokra sincs kilátás – egyebek között ez hangzott el azon a konferencián, amelyen szakértők és civil szervezetek képviselői elemezték a magyar egészségügy kétségbeejtő helyzetét.
Az év első hónapjában jelentősen megnőtt a természetes fogyás mértéke, de az MTI infografikája azt is megmutatja, hogyan nézett ki mindez az elmúlt évtizedekben. Az 1980-as évek elején volt egy nagy törés.
A KSH magyarázata szerint az influenza miatt van, hogy 2017 első három hónapjában 19 százalékkal többen haltak meg, mint tavaly ilyenkor. Az első hónapban 57 százalékkal megugrott a természetes fogyás mértéke.
Hosszú betegség után, hajnalban hunyt el az egyik legkiválóbb magyar dalszerző-előadó, egyebek között az Adj helyet magad mellett című dal szerzője - adta hírül a recorder.blog.hu.
A HVG cikke a KSH Demográfiai Évkönyv 2015 című elemzését vette górcső alá.
A légszennyezés évente 225 milliárd dollárt szív el a globális gazdaságból. Különösen Ázsia keleti felében dermesztő a helyzet- elsősorban Kína miatt. Európa és Észak-Amerika sem dicsekedhet különösebben. Kissé talán meglepő módon Afrika és Latin-Amerika viszonylag jól áll ebben a versenyben.