Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Késve ismerik fel a rosszindulatú daganatokat és kevesen mennek el szűrésre.
Az mfor.hu szúrta ki a Gazdasági és Fejlesztési Együttműködési Szervezet (OECD) oldalán azt az ábrát, amely azt mutatja, hogy az OECD 34 tagállamában Magyarországon a legrosszabb a rák halálozási aránya: 100 ezer lakosra vetítve 279 elhalálozás jutott 2016-ban. Ez kiugróan a legmagasabb érték.
Ebben szerepe lehet annak, hogy a rosszindulatú daganatot késve ismerik fel, akkor, amikor már csökken a gyógyulás esélye. Ráadásul a lakosság sem törődik túl sokat az egészségével, kevesen mennek el szűrővizsgálatokra.
A rossz halálozási arány azonban nem kimondottan magyarspecifikus tényező, nagyjából az egész régiónk hasonló nehézségekkel küzd. Szlovákia 259, Szlovénia és Lengyelország 243 halálesettel szerepel a rangsorban. Csehországban 100 ezer lakosra 220 rákos megbetegedés miatti haláleset jut.
A rák Mexikóban szedi a legkevesebb áldozatot, itt 115 eset jut 100 ezer lakosra, míg Törökországban és Brazíliában egyaránt 161-161.
A beszámolót teljes terjedelmében itt találja meg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.