Zaporizzsjában is visszavertek egy ukrán támadást
Kérdés, hogy mi zajlott le a szemünk előtt, a nyugati tankok hiánya még mindig arra utal, hogy nem a nagy ellentámadás indult meg.
Kérdés, hogy mi zajlott le a szemünk előtt, a nyugati tankok hiánya még mindig arra utal, hogy nem a nagy ellentámadás indult meg.
Csak májusban 300 iráni drónt indítottak ukrajnai célpontokra, vélhetően azért, hogy rákényszerítsék Kijevet arra, hogy a drágább elfogórakétáikat lövöldözzék el a hozzájuk képest filléres iráni pilóta nélküli gépekre.
Moszkva szerint az ukránok 250 katonát és több páncélozott járművet is vesztettek, ugyanakkor komoly kételyek merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy ez a nagy ukrán ellentámadás része lett volna, már ha megtörtént egyáltalán.
A Helsingin Sanomat szerint a Counter-Strike fejlesztője, a Valve elérhetetlenné tette azt az orosz játékosoknak szánt térképet, amellyel ukrajnai háborús híreket lehetett független forrásból követni. Érdekesség, hogy a térkép csak az orosz felhasználóknál válhatott kámforrá.
A Honvédelmi Minisztérium szerint arra kell készülni, hogy elhúzódik a szomszédban a háborús helyzet.
Az összes orosz veszteség már meghaladja a 200 ezer főt.
Létezik egy ENSZ-határozat, amely szerint válságövezetekben túlélőközpontokat kell létrehozni a bajban lévő nők számára. A helyzet ehhez képest az, hogy Ukrajnában az oroszok anyaotthonokat is bombáznak, a világ más területeiről elmenekülő nők és lányok pedig halmozottan vannak kitéve a veszélyeknek. Brüsszelben civilek és politikusok vitatkoztak erről.
A hadvezetés a küszöbön álló ukrán ellentámadásra igyekszik felkészülni, ám a tartalékképzést nagyban nehezíti, hogy minden rendelkezésükre álló erőt a Bahmut körül keletkezett rések betömésére kell felhasználniuk.
A bukaresti kilencek nemzetbiztonsági tanácsadóinak varsói találkozóján a felek egyhangúan kijelentették, hogy készek támogatni Ukrajnát ameddig csak szükséges, és azt is hangsúlyozták, hogy Ukrajna győzelme nagy fontossággal bír Európa egészének biztonságára és stabilitására nézve.
A költségvetés egyes tételeinek titkosítása miatt még csak azt sem lehet tudni, hogy pontosan mennyit is költenek haderőfejlesztésre.
A bajba jutott ágazatok és országok kimentése az egyik legnagyobb dilemma, mert igaz ugyan, hogy a stabilitás fenntartása olykor ezt kívánja meg, de ha a mentőakcióra eleve számítani lehet, annak súlyos hátrányai vannak – elemezte egykor három világhíres közgazdász, kijelölve a következő évtizedek egyik fontos kutatási irányát. Tudós barátai szerzőtársukra, Kornai Jánosra emlékeztek.
A dróntámadás az orosz-fehérorosz határtól mindössze tíz kilométerre történt.
Olekszij Danyilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi tanács (RNBO) titkára szerint eljött a történelmi lehetőség arra, hogy áttörjék az orosz vonalakat és visszaszorítsák az orosz hadsereget Ukrajna határvonala mögé.
Európa hatalmi válságban van, a kiút pedig az egyhangú döntéshozás eltörlésén és Ukrajna integrációján keresztül vezet – mondta Guy Verhofstadt EP-képviselő, volt belga miniszterelnök videós közéleti podcastunk legfrissebb epizódjában. Az Európai Parlament liberális pártcsoportosulása, a Renew képviselőjét emellett arról is kérdeztük, megerősítette vagy meggyengítette-e a háború az Európai Uniót, van-e szükség európai hadseregre és a liberális politika bukása-e, hogy a jövő évi EP-választásokon tovább erősödhet a konzervatív jobboldal.
„Ez hatékony válasz lesz a barátságtalan országok agresszív politikájára, és reményeink szerint elgondolkoztatja vezetésüket arról, hogy megengedhetetlen a helyzet további eszkalációja a térségben” – jelentette ki Viktar Hrenyin belarusz védelmi miniszter.
A zsoldosokat a hadsereg alakulatai váltják a lerombolt ukrán városban.
Az akció célja az lehetett, hogy az ukrán támadás előtt növeljen valamicskét az orosz morálon.
2022-ben összesen 6003 orosz emigrált Finnországba.
Pjotr Kucserenko 46 éves volt.
Az oroszok diadalmasan ünnepelnek, ugyanakkor hatalmas árat fizettek a győzelemért, lényegesen nagyobbat, mint amekkora haszonnal jár, hogy a birtokukba került a romhalmaz, amit valaha Bahmutnak hívtak.