Tihany utolsó beépítetlen, part menti ingatlanját is eladja az állam
Az árverés kiírása szerint a terület „fejlesztése hosszú távra meghatározó lesz Tihany életében, ezért kiemelt figyelmet igényel”.
Az árverés kiírása szerint a terület „fejlesztése hosszú távra meghatározó lesz Tihany életében, ezért kiemelt figyelmet igényel”.
Egy év után újra meghirdették az eredeti árnál jóval olcsóbban az egykori kisgazda politikus és miniszter házát, amelynek furcsa módon még a méretei is nőttek.
Nem jön ki, hogyan menne el „csak” 300 milliárd forint 30 ezer lakásügyletre. És ha a lehetőség csak egy évre szól, nem motiválhatja a fiatalokat öngondoskodásra.
Két jelentős változást is fontolgat a kormányzat: bővítenék a jogosultak körét, és egyszerűsítenék a bürokráciát.
Amikor az albérletárak szóba kerülnek, mindig megindul a vita: megéri-e ennyit fizetni egy lakásért, amely sosem kerül a bérlő tulajdonába? A Bankmonitor elemzésében megmutatja, hogyan állnak az európai nagyvárosok albérleti költségei a jövedelmek viszonylatában, és hol helyezkedik el a mezőnyben a magyar főváros.
Míg Csongrád-Csanád megyében 23 százalékos volt a drágulás, addig Hevesben több mint 10 százalékkal csökkentek az árak.
Miért nem kell úgy fellépni az Airbnb ellen, mint a korábban az Uber ellen? Milyen szabályozással lennének elégedettek a lakhatási válság miatt aggódó politikusok, a szállodások és az apartmankiadók? Van-e közös metszet, vagy az állam átvágja a gordiuszi csomót?
Bár a piaci kamatok most is csökkennek, ezt mindenképpen gyorsítani akarja Nagy Márton a bankoktól „kért” 5 százalékos THM-plafonnal. Az intézkedés valószínűleg jövő januártól él, de nem feltétlenül érdemes megvárni, mert közben az ingatlanárak nagyot nőnek. A miniszter még három, jórészt látszatintézkedést „javasolt” a bankoknak, akik ezért cserébe lehet, hogy kérhetnek valamit a kormánytól.
Bár az év elejéhez képest csökkent, az egy évvel korábbihoz képest 16 százalékkal nőtt az átlagos lakásbiztosítási díj.
A biztosítók elvárják, hogy a lehetőségek szerint óvjuk értékeinket.
Olcsó hitel és gazdasági fellendülés nélkül az építőipar sem tud talpra állni – idén is csökken a teljesítménye. Jó hír, hogy egyre több, régóta húzódó társasházi lakásépítés zárul le.
Egyre gyorsabban kelnek el a lakások, erősödött a verseny az eladó ingatlanokért, ahogy a befektetők is újra ide teszik a pénzüket. Az új otthonok árai változatlanul csak keveseknek fizethetők meg.
A panellakások sem sokkal olcsóbbak, a budai oldalon 910, Pesten 825 ezer forint körül mozog a négyzetméterár.
Informatikai probléma merült fel. Újra ki fogják írni.
Cégbírósági bejegyzés alapján a kormányfő vejének abban az I. kerületi ingatlanban van az új lakóhelye, amit borospincével és moziteremmel újítottak meg az elmúlt években, és Orbán Viktor informális tanácskozásra vett igénybe.
Váradi József 2022-ben szerezte meg a budai Vár egyik utolsó, beépítésre váró telkét, idén kezdtek építkezni az instabil területen.
Budapest belvárosában 40-50 százalékkal ugrott meg a kereslet a tavaly augusztusihoz képest – igaz, itt ez a befektetőknek volt köszönhető. De országos szinten is 18 százalékos az erősödés.
Az ingatlan senkinek nem kellett, amíg árverésen hirdették félmilliárdért. Aztán jött egy cég, és megvette úgy, hogy Tarsoly Csaba benne lakott.
Jelentősen nőtt az albérletpiaci kínálat augusztusban, havi szinten 13, éves összevetésben pedig 17 százalékkal. A kereslet a tavaly augusztusi szinthez képest azonban ötödével elmarad, részben a magas bérleti díjak miatt – derül ki az ingatlan.com elemzéséből.
Az OTPOtthon.hu-nak vége, a portál új neve (és címe) Zenga.hu.