szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ingatlan senkinek nem kellett, amíg árverésen hirdették félmilliárdért. Aztán jött egy cég, és megvette úgy, hogy Tarsoly Csaba benne lakott.

Külön megállapodás keretében tudták csak eladni az egykori Quaestor-vezér, Tarsoly Csaba budai lakóházát. Az állam felszámoló cége, a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. előtte háromszor is hiába hirdette meg árverésre először 400 millió forintos kikiáltási áron az ingatlant – írja a 24.hu.

A 2000 négyzetméteres telken álló, többszintes, erdőhöz közeli ingatlan eredetileg a Twins Szálloda Kft. tulajdona volt, ami valaha a Quaestor, majd Tarsoly Csaba személyes érdekeltsége volt, de négy éve felszámolás alá került. Egyetlen probléma volt csak a tavaly év végi árverésnél, hogy jogcím nélkül használta Tarsoly Csaba és felesége, vagyis benne laktak. Nem csoda hogy senki sem jelentkezett.

A következő árveréseken azonban furcsa módon a sikertelen árverések gyakorlatával ellentétben nem olcsóbban, hanem drágábban hirdették meg a házat, 538 millió forint feletti összegért, de így sem kelt el. Végül azonban jött egy cég, az Akadémia Invest Kft., amely meg külön megállapodással vásárolta meg, de azt nem tudni, mennyiért.

Az átverő-show folytatódik: a fel-felbukkanó Quaestor-milliárdokból csak a károsultaknak nem jut

Újra és újra kiderül, hogy a 32 ezer kötvényest jó 200 milliárd forinttal átverő Quaestor-birodalom romjaiban is van még vagyon, de abból leginkább a kiváltságosok mazsolázhatnak.

A lap szerint a házat megvásárló cég tulajdonosa nyáron már megpróbálta kitenni onnan Tarsolyékat, de nem járt sikerrel. 

A ház az egykori Quaestor-birodalom egy kisebb, de értékes ingatlana volt, amit bűnügyi zár alá is vett a Nemzeti Nyomozó Iroda. Ezt tavaly visszavonták.

Tarsoly Csabát, a Quaestor-ügy elsőrendű vádlottját 77 milliárdos csalással vádolják, ügyében hétfőn hirdetnek ítéletet. A Quaestor-csoport 2015-ben jelentett öncsődöt, az ügyfelek azonban hiába próbálták kivenni a bennragadt pénzüket, a cég 210 milliárdnyi kötvényéből 150 milliárd forintnak az MNB szerint nem volt fedezete. A bírósági eljárás 2016 óta húzódik, a cég vagyonát az állam árverésre bocsátotta, elvileg ebből kellett volna kárpótolni az ügy károsultjait, de a fő vádlott szerint a felszámolók elkótyavetyélték az ingatlanokat.

Tarsoly Csaba: Kifizethették volna a Quaestor-károsultakat, de a felszámolók elkótyavetyélték az ingatlanokat

A 77 milliárdos csalással vádolt Tarsoly szerint ő koncepciós per áldozata.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!