Húsz évig kell étlen-szomjan élni, hogy meglegyen a budapesti lakás
Mármint ha valaki Szabolcs-Szatmár-Beregből szeretne felköltözni.
Mármint ha valaki Szabolcs-Szatmár-Beregből szeretne felköltözni.
Soha nem voltak ilyen mgasan a magyar lakások árai. Az Eurostat legfrissebb statisztikája szerint a magyar lakások drágultak legnagyobb arányban a 29 vizsgált európai ország közül. Tavaly a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva 11,6 százalékos volt az értéknövekedés, ami messze meghaladja az EU egészén mért 4,3 százalékos átlagot.
Míg az elmúlt két évre a lendületes áremelkedés volt jellemző a belváros ingatlanpiacán, ez mára megtorpant, érezhetően mérséklődött a kereslet – közölte a Balla Ingatlan, amely tipikus árakat is közölt a kedvelt utcákban található lakásokra.
Az utóbbi egy évben az építési engedélyek száma jelentősen megemelkedett, amiből arra lehet következtetni, hogy jövőben több új lakás jelenik meg a piacon ,és a második negyedévben megállt az áremelkedés országos szinten - mondta a köztévében Banai Ádám, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője.
Rekordáron hirdetik a Római-parti hullámtéren készülő apartmanjaikat neves nagyvállalkozók – köztük Garancsi István –, akik az építési tilalom előtt kaptak engedélyt.
A gazdaságilag versenyképes városokban és környezetükben, valamint az üdülési övezetekben szöktek legmagasabbra az árak. Eközben a magyar vidék jelentős részén nagyon olcsón is eladhatatlanok a lakások.
Az utóbbi negyedévben a sok új lakás miatt megállt a drágulás az új építésű lakások piacán, de Budapesten az átlagos négyzetméterár így is félmillió forint felett van.
Lassult az új lakások drágulása februárban, bár a különböző országrészeket nézve jelentősek az eltérések - derült ki az ingatlan.com friss elemzéséből. Budapesten például 6 százalékkal nőttek az átlagárak január végéhez képest, míg Szombathelyen 32 százalékkal csökkentek.
Bár az átlagos négyzetméterárak folyamatosan növekedtek a hazai ingatlanpiacon, a fővárosban megdöbbentő különbségek is akadtak a drágulást tekintve - derült ki egy most közzétett piaci összefoglalóból.
Reálértéken több mint 9, nominálisan 8,2 százalékkal drágultak a lakások idén az első negyedévben a 2014-es átlaghoz képest – derült ki a Világgazdaság szerint az FHB Lakásárindexének legfrissebb adataiból.