Sokan költöznének az agglomerációba, nagyot drágulnak a házak Budapest határán túl
Tizennégy város van a budapesti agglomerációban, ahol 25 százalékosnál nagyobb volt az ingatlanpiaci áremelkedés egy év alatt.
Tizennégy város van a budapesti agglomerációban, ahol 25 százalékosnál nagyobb volt az ingatlanpiaci áremelkedés egy év alatt.
Van, aki inkább más területen próbálkozik, elege van a központi szabályozásból. A parlament kedden szavazta meg a rövid távú lakáskiadás szabályozását lehetővé tevő törvényt.
Bár Budapesten egész Európában az egyik legnagyobb mértékben nőttek az ingatlanok bérleti díjai tavaly, a magyar fővárosban, nemzetközi összehasonlításban, még mindig viszonylag alacsonyak; a jó állapotú, jól felszerelt lakásokat tekintve Budapest közvetlenül Bécs mögött szerepel az európai nagyvárosokat nézve.
Az egy évvel ezelőtti állapothoz képest hat százalékkal több lakás van a piacon és bár az árak között hatalmas a szórás, Budapesten van már olyan lakás, amelynek négyzetméterét 3 millió forintért hirdette az építő. Miskolcon ellenben olyan új lakás is elérhető, ahol mindössze 217 ezer forintot kérnek négyzetméterenként.
Az ingatlanosok azzal ijesztgettek, hogy az áfanövekedés megdrágítja a lakásokat, de ez nagy valószínűséggel nem lesz így. Az ingatlanlufi kidurranni látszik, mert a lakásvásárláshoz a lakosságnak nincs elég pénze, és a hitelfelvételt is háromszor meggondolja.
De még így is megfizethetőbbek a belvárosi és a budai kerületeknél.
A pesti belvárosban az akár 10 százalékos emelkedés sem lehetetlen.
Bár továbbra is a magyar tenger mellett vásárolhatunk a legdrágábban ingatlant, a kiemelt üdülőkörzetek közül 2018-ban az előző évhez képest a Velencei-tó és a Vértes körzetében lévő nyaralók ára is jobban nőtt – derül ki a TAKARÉK Index elemzéséből.
A szórás még így is nagy: Békésben 1-2 millió forintért is lehet házat venni, a Balatonnál ennyibe kerül egy négyzetméter.
A közvetlen vízparti projekteknél már egymillió forint körüli a négyzetméterár.
Már kevésbé éri meg kiadni a lakást.
Komoly élénkülés látható a lakáspiacon: az első negyedévben országosan 58 százalékkal nőtt az egy eladó lakóingatlanra jutó érdeklődések száma.