Polyák Gábor: A hazudozás és a gyűlölködés szabadsága
Mi a szólásszabadság, hol húzódnak a határai, és mikortól beszélhetünk cenzúráról?
Mi a szólásszabadság, hol húzódnak a határai, és mikortól beszélhetünk cenzúráról?
A TIME magazin az idei évben is összeszedte azt a 200 találmányt, amelyeket a legjobbnak tartott. A kategóriák között egy olyat is találni, ami a kommunikációt segítő eszközöket sorolja fel. Ezeket vettük most sorba.
A tartalomelosztó hálózati szolgáltatásokat, felhőbiztonságot, DDoS migrációt és széles területi hálózati szolgáltatásokat kínáló amerikai vállalat, a CloudFlare immár ötödjére készített áttekintést az egész évben megfigyelt internetes trendekről és mintákról, globális és ország/régió szinten különböző mérőszámok alapján. A magyarok egy megnyugtató adatot is kaptak.
Dúl a telekomháború Indiában a műholdas internetszolgáltatásért. Ennek során a Jio vált a világ legnagyobb mobiladat-szolgáltatójává.
Törvénnyel próbálnák visszaszorítani az „internetes agressziót”, konkrétan például azt, ha valaki egy kommentben más halálát kívánja, vagy nagyon durva agresszióra buzdít konkrét személlyel szemben. A javaslat ezt egy év börtönnel díjazná, és a médiaszolgáltatóknak is feladatot szab.
A kommunista diktatúrából a frontra vezényelt fiataloknak ez az első találkozásuk a cenzúramentes internettel.
A gyárból a dolgozókat, míg a Dunaferr iskolájából a diákokat küldték haza.
Az egyetemi tanulmányok vagy az önálló élet kezdetén sokaknak új kihívás a lakhatási, tanulmányi és megélhetési költségek, így például a digitális rezsi előteremtése. A tanulmányokat folytató – és emiatt még alacsony jövedelmű – fiatalok egyre rutinosabban kezelik az ilyen kiadásokat. Segítségként összegyűjtöttük, hogyan találjuk meg a kedvező ár-érték arányú, minőségi szolgáltatásokat, termékeket.
Nő a különbség a korosztályok médiahasználati szokásai között. Miközben az online médiafogyasztással töltött idő nagyjából minden generációban azonos. HVG-ténytár.
A Deák Ferenc téren sétáló, a 4-es vagy 2-es metróra várakozó nőkről és lányokról kerültek fel fényképek a Motherless nevű, Csehországban bejegyzett pornóoldalra, nem egy esetben olyan személyes adatokkal együtt, mint a nevük és az életkoruk. A felhasználók a kommentekben arról fantáziálnak, milyen különböző módokon bántalmaznák őket, a fotók feltöltői pedig pénzért cserébe vállalnák is, hogy „levadásszák” ezeket a nőket.
Minél fiatalabb egy felhasználó, annál valószínűbb, hogy kirekesztő tartalommal találkozik az interneten. HVG-Ténytár.
Hétfőn kora reggel ismeretlenek hajtottak végre szabotázsakciót a francia internet-infrastruktúra ellen, szerencsére azonban ez az olimpiát nem érintette.
A Netflix teljes kínálatának több mint háromszorosát lehetne letölteni egyetlen másodperc alatt azzal a szélsebes adatátviteli kapcsolattal, melyet japán kutatók teszteltek.
Amerikai kutatók szerint amikor egy műhold visszatér a Föld légkörébe, hogy ott elégve fejezze be pályafutását, olyan részecskéket hagy maga után, amelyek roncsolják az ózonréteget.
Kína az új társadalmi szerződés jegyében minden korábbinál több térfigyelő kamerát szerel fel a távol-keleti országban, amikhez arcfelismerő technológia is tartozik. Ilyenekből juthat Európába is.
Elkészült az eddigi legátfogóbb globális felmérés arról, milyen hatással van az emberre, ha internetezik.
És a szextingben is érintettek.
A sokféle elnevezés, valamint a bonyolult kedvezményrendszerek közötti eligazodásban segítenének az internetszolgáltatók ügyfeleinek.
Megújult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) internetsebesség-mérő oldala. A szelessav.net frissítése révén már már 10 Gbps feletti sebesség is mérhető. Az oldal az esetleges reklamációban is érdemben tud segíteni.
A tavaszi nagytakarítás közben a mobilokról sem érdemes megfeledkezni. A böngészés közben a háttérben összegyűlt adatok jelentős része szemét, amitől könnyen meg tudnak szabadulni az androidosok. Mutatjuk, hogyan.