Sok a panasz, módosíthatnak a családvédelmi akcióterven
A nagycsaládosok jelzáloghitel-csökkentési programja aszerint diszkriminál a családok között, hogy mikor igényelték a támogatást.
A nagycsaládosok jelzáloghitel-csökkentési programja aszerint diszkriminál a családok között, hogy mikor igényelték a támogatást.
Az sem baj, ha a THM magasabb, fő a kiszámíthatóság.
A jegybank elképzelhetőnek tartja ezt, hogy visszafogja az ingatlanpiac felfutását.
A régi BAR-listások kétharmada már nem a bankoknak, hanem a hitelüket megvásárló követeléskezelőknek tartozik. Szeptemberben háromszor annyi nem teljesítő hitelt tartottak nyilván, mint júniusban.
Naponta tíz család kerül utcára május óta, de ez csak a jéghegy csúcsa. Többeknek fogalmuk sincs, hogy mi történik az adósságukkal. Végül marad az ugrás a sötétbe.
A jegybank lépése akár felminősítést is hozhat Magyarországnak.
A Kúrián alulmaradt az a devizahiteles, aki az elszámolási törvény egyoldalú szerződési kikötések tisztességtelenségére hivatkozva úgy döntött nem fizeti tovább hitelét. A bank cserébe a rossz adósok listájára tette.
Egy csomó más érdekességre is fény derült az MSZP-elnök Tóth Bertalannal való levelezése során.
Mintegy millióan lehetnek a nem fizető adósok listáján, 2013 óta pedig 48 ezer lakást buktak el a hitelesek.
Sokan szeretnének lakást vásásrolni, de nem tudják biztosítani a szükséges önerőt a hitelfelvételhez. A Bankmonitor összefoglalta, hogy a lakástakarékkal miként kerülhet az ember közelebb ehhez a célhoz.
Csökkent ugyan a nem teljesítő hitelek aránya, ám ez nem annak köszönhető, hogy a lakosság jobban él vagy fegyelmezettebben fizet.
Egyre többen vesznek fel személyi kölcsönt lakásfelújításra. A Bankmonitor annak járt utána, hogy ha nincs elég pénz a családi kasszában, melyik hitel lehet a legjobb megoldás.
Mintegy 42,7 milliárd forint értékű, teljes egészében magyarországi nem teljesítő lakossági jelzáloghitelekből álló portfóliót adott el az UniCredit Bank Hungary.
Eddig 66 ezerből 2700 esetben lett megállapodás.