Klipjei után százmilliókat kaszáló, ismert zenész után vizsgálódik a NAV
A közismert zenész húszmillió forintnyi hátrányt okozott a költségvetésnek.
A közismert zenész húszmillió forintnyi hátrányt okozott a költségvetésnek.
Egy friss jegybanki rendelet alapján július elsejétől szigorodnak a hitelekre vonatkozó hitelfedezeti és jövedelemterhelési szabályok. Kiket és hogyan érint a változás?
Az ELTE évek óta vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, ám alkalmazottainak anyagi megbecsültségéből erre nemigen lehetne következtetni. A különböző karok dolgozói hónapok óta a nyilvánosság előtt is küzdenek valódi béremelésért.
Fontos időben cselekedni, ha megcsúszunk az adósságaink fizetésével – figyelmeztet a NAV.
Egy átlagos pesti panellakás hitelből történő megvásárlásához jelenleg legalább 580 000 forint nettó igazolt jövedelem szükséges akkor, ha csak a minimális (30%) önerő áll rendelkezésre a vásárláshoz – derül ki a Bankmonitor szakértőinek friss számításaiból. Ez azonban szinte semmi ahhoz képest, hogy egy budai, átlagos árú tégla építésű ingatlan esetében 1,3 millió forint ugyanez. Vidéken némileg alacsonyabb a jövedelem elvárás: itt az épület típusától és elhelyezkedésétől függően 434 000 – 520 000 forint a jövedelem alsó határa.
Neki nem telik rá, korábban havi jövedelme felét költötte el csak a vacsorára. Idén az a szabálya, hogy aki december elsejéig nem fizet, az nem mehet hozzá karácsonyozni.
A fogyasztói kosárnak már két éve is több mint a felét tették ki a megélhetési költségek.
Harvardi kutatók facebookos adatokat felhasználva vontak le egy nagy tanulságot: aki jól él, annak nagy valószínűséggel az ismerőse is jól fog.
2022 végétől minden flandriai munkavállalónak munkabónusz jár, ha bruttó 2500 eurónál kevesebbet keres. A pénzt igényelni sem kell, automatikusan utalják.
Alig több, mint feleannyi a „középső magyar” jövedelme, mint a középső európaié.
A világjárvány átírta a jövedelmi viszonyokat a bank felmérése alapján.
A párok a pénzről vitáznak a legtöbbet.
Összeszámolta a GKI, hogy alakultak a hazai tőkejövedelmek 2020-ban. A osztalékból, árfolyamnyereségből vagy tartós befektetésből származó jövedelemmel rendelkezők száma csökkent, de jövedelmeik szinte mindenhol nőttek.
Egyértelmű összefüggést mutattak ki a matematikatudás és a fizetés nagysága között.
Elkészítette a KSH a magyar háztartások 2020-as életszínvonaláról szóló kiadványát. Ebből kiderül: nyolc év csökkenés után újra nőtt a szegénységben vagy társadalmi kirekesztettség veszélyében élők száma, 1 millió 752 ezer főre. Öt gyerekből egy veszélyeztetett, a gyerekes háztartások jóval szegényebbek az átlagnál, a legdurvábban pedig a romák helyzete romlott, pedig már a válság előtt is nagyon rossz volt. A legszegényebbek fejenként bruttó 46 ezer forintból élnek havonta.
Egy ajándékra mintegy 9 ezer forintot szánnak a magyarok, ami kicsit kevesebbet, mint a tavalyi keret.
A koronavírus-járvány minden részére kihatott az életünknek, nincs ez másképpen a munkával sem. Az elmúlt időszakban több szektorban is nagy volt a bizonytalanság – sokan elvesztették az állásukat, hogy aztán egy újat találjanak, akár szektort is váltva. Ha valaki munkanélkülivé, vagy hosszabb időre keresőképtelenné válik, a köztes időszakot átvészelheti családi vagy baráti segítséggel, fordulhat megtakarításaihoz, de egyre több szolgáltatónál rendelkezésre áll a jövedelempótló biztosítás lehetősége is. A Bank360 elemzői azt vizsgálták meg, hogy milyen biztosítások érhetőek el, illetve, hogy milyen feltételei vannak a kötésnek.
Néhány évvel ezelőtt nagyon erős társadalmi visszhangot keltett a kötelező szülőtartás bevezetése. Ennek értelmében a nagykorú gyermekeket bíróság kötelezheti arra, hogy anyagilag gondoskodjanak rászoruló idős szüleikről. Sokan azonban nincsenek tisztában ennek jelentőségével, ezért a Bankmonitor szakértői összegyűjtötték, mit kell tudni a kötelező szülőtartásról.