#kiállítás
De legalább lehet szelfizni a szoba előtt – megnéztük a budapesti „Van Gogh-kiállítást”
Számos európai város után Budapestre, a BOK csarnokba is megérkezett februárban a Van Gogh – The Immersive Experience, főleg a fiatalok azóta is tömegesen látogatják. De hát, ki ne akarna megosztani egy jó kis napraforgós vagy búzamezős szelfit az Insta-oldalán?
Amikor a legszebb szín a fekete – Koós Gábor kiállítása
Bár a metszetek általában sokszorosíthatók, ő egy-egy mű elkészülte után nem használja újra a nyomóformát, hanem kiállítja az alkotás részeként. És bár grafikai nyomat alatt legtöbbünk valamilyen képre gondol, keretben vagy anélkül, esetleg egy kötet lapjain, az ő munkái szobákat töltenek meg, bejárható teret képeznek, beborítják a falakat és a padlót. Koós Gábor alig tíz éve diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetem grafika szakán, de már számos rangos díjat kapott és több országban is kiállították munkáit. Itthon az Inda Galéria képviseli, ahol jelenleg Gazing Into Darkness (A sötétségbe nézek) címmel a harmadik kiállítása tekinthető meg. Bihari Ágnes interjúja.
Régen hidroplánokat és turbinákat gyártottak a főváros egyik legkülönösebb kiállítási terében, a Budapest Art Factoryben
Március közepéig látogatható a Budapest Art Factory műteremház és galéria Torzítások/Distortion című kiállítása új helyszínükön, az albertfalvai Építész utcában. A decemberi nagyszabású megnyitó egy vidám, jó hangulatú, a kreativitás és alkotás elegáns és kényelmesen pazar tereibe invitálta az érdeklődőket. Az azóta eltelt hónapokról, a tervekről és a kezdetekről kérdeztük Kucsora Mártát, a BAF koordinátorát, szervező-vezető művészét és Banovich Tamás New York-i galeristát, aki a tárlat anyagát biztosította.
Nagyszabású Rembrandt-kiállításra készül a bécsi Kunsthistorisches Museum
A tárlat ősszel nyit, de akkora érdeklődésre számítanak, hogy már most árulják rá a jegyeket.
Különlegességek teszik még izgalmasabbá a bécsi Leopold Múzem kínálatát
Egyebek közt – február végéig – megtekinthetjük Max Oppenheimer, az expresszionizmus úttörője életművéből összeállított tárlatot.
Az elmúlt száz év egyik legfontosabb amerikai festője megmutatta az ezerarcú gonoszt – láttuk 2023 egyik csúcskiállítását
Philip Guston társadalmi gyűlöletet és erőszakot ábrázoló képei elképesztően erősek, és ma, több évtizeddel megszületésük után is hatnak. Az eredetileg 2020-ra tervezett, régóta várt vándorkiállítást, az akkori események fényében, nem merték a közönség elé vinni a részt vevő múzeumok. A kiállítássorozat végül két évvel később valósult meg. Szerzőnk a londoni Tate Modernben nézte meg a tárlatot.
Hogyan látja a Keleti pályaudvart, aki vak? Miként érzékeli Budapestet? A mesterséges intelligencia most megmutatja
Fontos társadalmi üzenetet hordoz, és a modern technológiát is beveti a Kézzelfogható Alapítvány kampánya, melyet az érintettek – vak emberek – segítségével egy kiállítás is kiegészít.
Picasso múzsája, Francoise Gilot munkáiban van olyan, ami a spanyol festőkirály életművéből hiányzik
Találó Francoise Gilot műcsarnokbeli tárlatának címe, a Felszálló Főnix. A francia festő kontinenseken átsuhanó, az újjászületés képességét elsajátító lénynek érezte magát.
Ez az utolsó hét, amikor meg lehet nézni a Renoir-kiállítást a Szépművészeti Múzeumban
Egyszer már meghosszabbították a nyitva tartását, de vasárnap este tízkor már tényleg bezár budapesti Renoir-kiállítás.
Feleségek története – avagy mit mesél el a nőkről Habsburg Mária és Borbély Alexandra menyasszonyi ruhája?
A nászéjszaka elhálásáért ajándékozott piperekészlet, Hugonnai Vilma válóperes irata, a szűzhártyamítosszal leszámoló kortárs képzőművészeti alkotás talán pontosan jelzik, hogy a Magyar Menyasszony című, nagyszabású divattörténeti kiállítás nem(csak) az üvegcipellős tündérmese hősnőjéről szól, hanem kicsit arról is, hogyan lett az évszázadok során szomorúból boldog a menyasszony.
Két héttel tovább tart nyitva a Renoir-kiállítás a Szépművészetiben
A nagy érdeklődésre való tekintettel hétfőn is meg lehet nézni, hétvégén pedig 10 helyett 9 órakor nyit a múzeum.
Ebből nem lesz homofób botrány: ősemberek barlangrajzait mutatja be a Nemzeti Múzeum
A legismertebb festett őskőkori barlang, a spanyolországi Altamira falfestményeinek világát mutatja be a Magyar Nemzeti Múzeum január 23-án nyíló régészeti kiállítása – fényképekkel.
Színek és vibráló látomások – Kuszama Jajoi, a világ legismertebb kortárs női képzőművészének tokiói kiállításán jártunk
A 94 éves japán művészikon, Kuszama Jajoi végtelenbe vesző vibráló alkotásaival ma is kápráztatóan eleven, ezt illusztrálja a Visionary Colors című jelenleg is látható időszaki kiállítása Tokióban. Helyszíni beszámoló.
„Mintha kifújnám, majd belélegezném a levegőt” – Reigl Judit életműkiállítása a Műcsarnokban
Műfordító szerzőnk, Kutasy Mercédesz a magyar képzőművészet egyik csúcsalkotójának budapesti kiállítását ajánlja az év végére, de akár a jövő év elejére is.
Rákosrendező-Dubaj léptékével nem vetekedhettek volna, de nem is épültek meg ezek a pesti magasházak
A Sosemvolt Budapest – Tervek, álmok, víziók a főváros építészetének 150 évéből című kiállítás kurátora, Kovács Dániel 170 tervvel mutatja meg, milyen lehetett volna a főváros. A Pesti Vigadóban február 11-éig látható tárlatból válogattunk öt, meg nem épült magasházat.
Közhelyes koncepció, lehengerlő remekművek – megnéztük a Tate Modern kiállítását
A pillanatnyiságra utaló címre rácáfolva több mint 10 hónapig tartja kiállításban a tekintélyes Tate Modern Pierre Chen tajvani gyűjtő kollekciójának darabjait a múzeum saját gyűjteményéből származó művekkel kiegészítve. Az eljárás sok kritikust késztetett szemöldökfelhúzásra, ugyanis a Capturing the Moment című tárlat alibi koncepciója nagyon vékonyra sikeredett. Maguk a remekművek azonban mégiscsak „elviszik a show-t”. Beszámoló Londonból.
Billie Eilish, Rihanna, Björk eredeti fellépőruhái érkeznek a Magyar Zene Házába a londoni V&A Múzeumból
A Dívák & Ikonok című nagyszabású kiállítás érkezik Londonból Budapestre, melynek keretében több sztár jelmeze, ikonikus szettek, a dívákról készült archív felvételek lesznek láthatók. A koncepció szerint a tárlat azt is vizsgálja majd, hogy miként érvényesülnek a nők a férfiak uralta zenei és filmes világban.
God is a DJ – interjú Petrányi Zsolttal, a Nemzeti Galéria TechnoCool kiállításának kurátorával
Lassan az X generációhoz tartozó magyar alkotók is kezdenek öregedni, sőt, egyre gyakrabban jön fájdalmas hír egyikük vagy másikuk idő előtti haláláról. Nem volt könnyű a pálya eleje, nem egyszerű a zeniten sem, és a következő 20-25 év sem néz ki túl fényesen. Nem, nem volt régen minden jobb, de azért sok minden igen: fiatalok voltak, előttük állt az élet, és körülbelül egy évtizeden át színesnek, nyitottnak és reménytelinek tűnt számukra (is) itthon a világ. Erről – meg sok másról is – szól a Magyar Nemzeti Galéria február elejéig látogatható kiállítása, a TechnoCool. Új irányok a kilencvenes évek magyar képzőművészetében (1989-2001).
A Deák térre felhőkarcolót, Csillaghegyre 40 emeletes, három kilométer hosszú házat terveztek
Meg nem valósult budapesti épületek terveiből nyílt kiállítás, ami az elmúlt több mint száz év vízióit mutatja be a kelenföldi mozgó pályaudvartól a Nemzeti Színházas elvetélt pályázatokon át a már-már képzőművészetbe hajló alkotásokig.
Rontotta a magyar gazdaság kilátását a Moody's
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Új magasságokban a kormányzati sikerkommunikáció: harmadik éve dicsekednek ugyanazzal a fejlesztéssel
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Egy belső sávban „ragadt” autóst büntettek a rendőrök – videó
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Balogh Gábor az öttusasikerekről: „Ezekben az eredményekben sem a szövetség, sem én nem fogunk díszelegni”
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.