A földönkívüliek egyelőre várjanak, a kriptopénzbányászat fontosabb
Kissé meglepő, de a jelenlegi kriptopénz-bányászati láz az idegen civilizációk kutatására is hatással lehet. És nem pozitívan.
Kissé meglepő, de a jelenlegi kriptopénz-bányászati láz az idegen civilizációk kutatására is hatással lehet. És nem pozitívan.
Úgy tűnik, mintha az egész világ kriptopénzt akarna bányászni, mindenesetre naponta érkeznek a hírek az újabb és újabb illegális esetekről.
Egyre többen szeretnének részesülni a kriptopénz világának aranyesőként hulló bevételeiből. Olyanok is vannak, akik az óriási haszon reménye mellett a környezet érdekeit is szem előtt tartják.
Egyfajta átrendeződés történt a kártékony programok piacán, előtérbe kerültek azok a malware-ek, amelyek a gyanútlan felhasználók PC-s erőforrásait használják ki saját, pontosabban fejlesztőjük céljaira.
A készlethiánnyal kapcsolatos problémák mellett jelentős drágulást okoz a videokártyák piacán a mára szinte megkerülhetetlen gazdasági tényezővé vált kriptopénz. A tehetősebbek nemcsak felvásárolják a virtuális valuta bányászatához nélkülözhetetlen hardvereket, de – hogy szándékosan vagy sem – tesznek is azért, hogy a szegmens jelentős áremeléssel reagáljon a techvilágot érintő őrületre.
Alekszej Kolesznyik az első magánszemély, aki Oroszországban ilyen létesítményt vásárolt kriptodeviza-bányászathoz.
Új módszerrel próbálnak bevételhez jutni az egyik legnépszerűbb hazai online filmnézős oldal, a Moovie.cc üzemeltetői. Miközben a felhasználó éppen kedvenc sorozatát vagy filmjét nézi, az oldal a háttérben lefogja a számítógép erőforrásait, hogy kriptopénzt generáljon az üzemeltetőknek.
Hullámvasutazik jelen pillanatban a bitcoin, de még mindig jól járt az, aki jó korán szerzett ilyen (kripto)valutát. Feltéve, hogy nem vesztette el azt.
A Trend Micro kiberbiztonsági cég szakemberei szerint a Digmine egy vírus, ami különböző bővítményeket tölt le a gépre, hogy aztán leterhelje a számítógép processzorát. Ráadásul minden facebookos ismerősnek üzenetet küld.
Többször is felvetődött már, hogy a jelenleg szárnyaló Bitcoin ismeretlen megalkotója valójában nem más, mint Elon Musk. Most a Twitteren is megkérdezték tőle, ő pedig válaszolt.
A kriptopénzek bányászata kifizetődő üzletnek tűnik, így egyre többen foglalkoznak vele. Most már annyian, hogy az a világ energiafogyasztásán is meglátszik.
A Pirate Bay ismét elhelyezte a kriptopénzt termelő kódot a torrentoldalon, ami lefoglalja a felhasználók processzorát. Mivel a lépésről nem tájékoztatta a látogatókat az oldal, és a kikapcsolásra sem ad lehetőséget, a Pirate Bay könnyen sarokba szorulhat.