Bitcoint bányásznak egy amerikai erőműben, és ez duplán jó megoldás
Az amerikai Dresden városának gázerőművét úgy alakították át, hogy ne vesszen kárba a felesleges földgáz. Emiatt most naponta 73 millió forintos pluszbevételük van.
Az amerikai Dresden városának gázerőművét úgy alakították át, hogy ne vesszen kárba a felesleges földgáz. Emiatt most naponta 73 millió forintos pluszbevételük van.
Az ESET szerint a Stantinko botnet most a YouTube-ot használja, hogy az áldozatok gépét megfertőzze. A videomegosztó már leállította a problémás csatornákat, de a kutatók szerint így sem árt óvatosnak lenni.
Bizonyos szabályok betartása mellett az eddig a felhasználók tudta nélkül a számítógépeiken zajló kriptobányászatot törvényes üzleti modellek finanszírozására is lehetne használni. A hirdetések megtekintése mellett így a kriptobányászat engedélyezésével is fizethetnénk a webes tartalmakért.
Saját pénzgenerátorként működtethető egy spanyol mobilgyártó új telefonja. A koncepció logikusnak hangzik, a bevétel valódi, de azért így is akad némi (árfolyam)kockázat.
A tajvani cég szeretné, ha a játékokhoz kifejlesztett laptopjaik nem állnának "csak úgy" üres járatban, így amikor a játékosok épp nem használják, kriptopénzt bányászna nekik.
A növekvő kereslet a bitcoinra kisiklathatja a globális felmelegedés megfékezésére tett erőfeszítéseket, mivel az egye népszerűbb digitális pénz kibocsátáshoz hatalmas mennyiségű energiára van szükség – közölték amerikai kutatók.
Furmányos módszert eszeltek ki a hackerek, hogy felkerüljön a számítógépekre a vírusuk: valódi Flash Player-frissítést kínálnak letöltésre, és amíg fut a telepítés, a háttérben egy másik program is felmászott a gépre.
Sok borsot törtek a felhasználók orra alá a kriptopénzt bányászó appok, de végre a Google is megelégelte ezt. Megváltoztatta a Play Store irányelveit.
Ha torrentezik, akkor fizessen érte, ha mással nem is, de legalább a CPU-ja teljesítményével – vette elő újra a régi lemezt a legnépszerűbb torrentoldal, a The Pirate Bay.
Amellett, hogy kriptopénz-bányászatból szerez bevételt fejlesztőinek egy malware, még azt is bünteti, ha nem igazán erős antivírus fut egy számítógépen.
Újabb veszélyes Chrome-bővítmények települhetnek annak számítógépére, aki nem elég elővigyázatos a Facebookon.
Ismét a facebookozók kíváncsiságát és barátaikba vetett bizalmát használja ki egy kártevő a terjedésre, az adatlopásra és kriptopénz-bányászatra.
Eltérített androidos mobilok, meghekkelt kormányzati weboldalak, kutatási célokra használt szuperszámítógép – a közös bennük, hogy a bűnözők kriptovalutákat próbálnak bányászni a segítségükkel. Ez a bűnözők új kedvence.