Ezt a pechet: mintegy 30 milliárd forint értékű bitcoint dobott véletlenül a szemétbe
Hullámvasutazik jelen pillanatban a bitcoin, de még mindig jól járt az, aki jó korán szerzett ilyen (kripto)valutát. Feltéve, hogy nem vesztette el azt.
Hullámvasutazik jelen pillanatban a bitcoin, de még mindig jól járt az, aki jó korán szerzett ilyen (kripto)valutát. Feltéve, hogy nem vesztette el azt.
A hét közepén hackerek törtek be a dél-koreai Youbit nevű rendszerbe, ahonnan a Bitcoinok mintegy 17 százalékát sikerült megszerezniük.
A Trend Micro kiberbiztonsági cég szakemberei szerint a Digmine egy vírus, ami különböző bővítményeket tölt le a gépre, hogy aztán leterhelje a számítógép processzorát. Ráadásul minden facebookos ismerősnek üzenetet küld.
A magyarok által is igényelhető digitális állampolgársághoz egy saját kriptopénzen dolgoznak az észtek. Az Európai Központi Bank szerint ez veszélyes lehet az euróra.
Nem lennénk most azok helyében, akik szinte a semmiből csináltak milliókat, de nem jutnak hozzá a pénzükhöz, mert elfelejtették a kulcsot hozzá. Majdnem minden negyedik befektető így járhatott. Van egy tökéletes ellenpélda is.
A kriptovalutákban ugyan nem csak a nagy nyereség, hanem a nagy vesztés lehetősége is benne van. De mi van, ha valaki csak kis pénzzel játszik? Úgy lehet nagyot nyerni.
Venni vagy nem venni – ez itt a kérdés. A bitcoinról van szó, 2017 egyik legjellemzőbb fogalmáról (amúgy a Google-keresések egyik éllovasáról is). Tekintélyes közgazdászok mondták el a véleményüket.
Ahogy emelkedik a legnépszerűbb virtuális pénz árfolyama, úgy drágul minden, amit abban mérnek.
Szakértő a talpán, aki képes volt megjósolni azt az őrületet, ami a bitcoin körül van. Ez már az App Store-ba is begyűrűzött.
Egy mesterséges intelligencia alapú szolgáltatás figyelmeztetést küld, ha érdemes gyorsan eladni bitcoinjainkat.
Mire ön olvassa, lehet hogy 22 milliárd lesz a bevételük, de az is lehet, hogy "csak" 17, a lényeg persze nem változik: hackerek alaposan megszedték magukat azzal, hogy megcsapoltak pár "vastag" Bitcoin-pénztárcát.
A virtuális pénz hasznos is lehet, megfelelő körültekintés esetén akár befektetési céllal, akár hosszabb távon a pénzforgalom megreformálására. De a jelenlegi árfolyammozgások következményei időnként rámutatnak: a világ még nincs felkészülve a kriptovalutákra.
Egyre több, a kriptopénzekhez kapcsolódó app jelenik meg, azonban nem árt óvatosnak lenni ezekkel. A labda most a fejlesztők térfelén pattog.
Az egyik biztonsági cég kutatása szerint mintegy 3,8 millió Bitcoin veszett el az elmúlt tíz év alatt. Ennek az értéke jelenleg közel 40 milliárd dollár.
Többször is felvetődött már, hogy a jelenleg szárnyaló Bitcoin ismeretlen megalkotója valójában nem más, mint Elon Musk. Most a Twitteren is megkérdezték tőle, ő pedig válaszolt.
Minden korábbinál magasabbra, 10 ezer dollár fölé emelkedett a bitcoin digitális virtuális deviza árfolyama szerdán a virtuális valutákat követő Coindesk weboldal adatai szerint.
A kriptopénzek bányászata kifizetődő üzletnek tűnik, így egyre többen foglalkoznak vele. Most már annyian, hogy az a világ energiafogyasztásán is meglátszik.
Bár kezdetben sokan csak legyintettek a Bitcoinra, a kriptopénz mára komoly gazdasági tényezővé vált. Az alábbi windowsos appal legalább ezer ilyen virtuális valutát kísérhet figyelemmel.
Egy érdekes amerikai kezdeményezés az esetleg ártatlanul elítélt embereknek segítene a kriptopénzbányászattal.
Amellett, hogy továbbra is egyre csak épülnek a gépeinket zombivá tévő botnetek és gyakoriak a túlterheléses támadások, megjelentek új tényezők is, mint például az online játékok és az új pénzügyi szolgáltatások elleni támadások – derül ki a Kaspersky Lab legfrissebb, idei harmadik negyedévet összegző jelentéséből.