Egy nap, két halál: Hollywood utolsó aranykorának univerzális filmeseire emlékezünk
Sidney Poitier és Peter Bogdanovich szívesen állt a kamera mindkét oldalán, de előbbi inkább színészként, utóbbi inkább rendezőként alkotott maradandót.
Sidney Poitier és Peter Bogdanovich szívesen állt a kamera mindkét oldalán, de előbbi inkább színészként, utóbbi inkább rendezőként alkotott maradandót.
Tiszteletben tartják azoknak a kutatóknak a döntését, akik visszavonták a tanulmányaikat, ezért újabb szerzőket kértek fel helyettük. Így "teljesebb kötet kerülhet majd kézbe".
A magát vállalkozóként is kipróbáló magyar színész tavaly októberben hunyt el.
Az írót – aki bizonyos kérdésekben még hajlandó is volt némi önkritikára – a Rákosi- és a Kádár-rendszer egyaránt vegzálta – hol szabadszájú, hol groteszk és áthallásos művei miatt. Remekművei mindazonáltal áttörték az elhallgatás falát.
Volt hová visszanyúlnia az irodalmi alkotások nyolcvan százalékát minap kukázni szándékozó felkent irodalmi diktátornak: hét évtizede a mindenható pártkorifeus, Révai József próbálta helyes irányba terelni a tévelygő, a „párt álláspontjával élesen szemben álló” írókat, köztük a visszatérően „problémás” Örkény Istvánt.
A 60-as évek népszerű lánycsapatának legnagyobb slágere a Be My Baby volt, a zenekar fölött többek között a korszak sztárproducere, Phil Spector is bábáskodott.
A Stádium 28 Kör nyilatkozatot adott ki az után, hogy az év történelmi kiállításának kurátorait Kásler Miklós minden indoklás nélkül felmentette, majd az utolsó pillanatban a kiállítás szakmai irányítását a Magyarságkutató Intézetnek adta.
Saját családi tragédiája adta az ötletet az Oscar-díjas Deák Kristófnak első nagyjátékfilmjéhez. Az unokában idős emberek nem hagyják annyiban, hogy fondorlatos módon kicsalják tőlük a pénzüket, és akcióba lépnek.
Az Emmi a projekt élére A pozsonyi csata című botrányrajzfilm egyik szakértőjét delegálta.
A legszebb kosaras zsákolásoktól kezdve a 3 pixeles macskákon át a dalszövegig gyakorlatilag bármiből lehet NFT-alkotás. Egyelőre jobban dominálja a rendszert a gyors pénzszerzés lehetősége, mint a valódi művészi értékek, ennek ellenére a magyar művészeti szcénából is egyre többen látnak fantáziát az NFT-kben, amelyekről azt gondolják, hogy nem fognak egyhamar eltűnni az életünkből. Néhány érintett szereplővel, művésszel és kurátorral ezúttal az NFT közeli jövőjéről beszélgettünk.
Számos, a maga korában sikeres festő, ki tudja, miért, feledésbe merült, néhányukat az utókor szintén megmagyarázhatatlan módon „újrafelfedezte”, s ma a művészet etalonjainak számítanak. Ugyanez a helyzet számos klasszikus zeneszerzővel, íróval vagy filozófussal.
Adáshiba című komédiája és más írásai divatos szerzővé avatták a szocializmusban. A pártba nem lépett be, de nem tartja hősnek magát. A Magyar Művészeti Akadémiából (MMA) kilépett, amikor a lelkiismerete ezt diktálta. A 90 éves írót a Nemzet Művésze díjáról és a Térey-ösztöndíjról is kérdeztük. HVG-portré.
Aláírásokat is gyűjtöttek a szegediek, hogy az önkormányzat ne váltsa le az évtizedek óta ismert kulturális szakembert vezetői posztjáról. A szakemberek a messziről jött pályázó végzettségét, a helyi Fidesz a pályázat törvényességét firtatja. A civilek végül meghátráltak, nehogy politikai balhé kerekedjen az ügyből.
A Bahama-szigetek miniszterelnökének sajtószóvivője adta közzé a gyászhírt. Sidney Poitier 94 éves volt.
A kormány és Debrecen még az előző év végén állapodott meg az intézmény költözéséről.
Az 1971-es jelöltek listáján Arthur Koestler is szerepel.
Horváth Gergely a Petőfi Kulturális Ügynökség újonnan alakult cégét vezeti.
A projekt pontos ütemezéséről az előkészítés után dönthetnek.
2020-ban új szereplők jelentek meg a top 20-ban, ezeket a korlátozások kevésbé érintették. A látogatottsági összkép lehangoló.