Fura kapcsolatot találtak az agyrázkódás és az öngyilkosság között
Háromszorosára növelheti az öngyilkosság kockázatát az agyrázkódás egy nagy esetszámmal végzett kanadai tanulmány szerint.
Háromszorosára növelheti az öngyilkosság kockázatát az agyrázkódás egy nagy esetszámmal végzett kanadai tanulmány szerint.
Mi a valódi, tartós boldogság titka, és hogyan érhetjük el? Többek közt erről beszélgettünk Sonja Lyubomirsky bestselleríró boldogságkutató pszichológussal.
Hihetetlen, de igaznak tűnik.
Emberi embriók génszerkesztéséhez kaptak engedélyt brit kutatók, akik viszont ezeket az embriókat nem ültethetik emberbe, ez továbbra is illegális. A Francis Crick Intézetben induló munka az emberi élet legelső napjait kutatja – közölte a BBC.
Mit csinál egy átlagos nap egy amerikai? Egy 2014-es nagy kutatás eredményeit modellezi most egy látványos mozgóképes ábra.
A kutatók nem tudtak közvetlen kapcsolatot kimutatni a boldogtalanság vagy a stressz és a halál között, még egy tíz éven át tartó, egymillió nő részvételével végzett kutatással sem.
A menekültválság ellenére újra nő a német emberek elégedettsége a kormánnyal szemben. Angela Merkel kancellár is tudott javítani a népszerűségén.
A Századvég szerint a sajtó félreértelmezte az Eurobarometer közvélemény-kutatás eredményeit, mert szerintük abból az derül ki, hogy a teljes felnőtt magyar lakosság csupán 47 százaléka támogatná a kötelező kvóták ötletét, és azt is kizárólag a háborús menekültek esetében. Ők most azt mérték, hogy a magyarok többsége ellenzi a menekültkvótát, és a felnőttek 75 százaléka egyetért a határzárral.
Legalábbis ezt támasztja alá egy friss, dán kutatás. Az online jelenlét csökkentésével ugyanis kimutathatóan csökkent a stressz is az alanyoknál.
Nem túl elégedettek a Debreceni Egyetem kutatásában megkérdezett diákok a tanárok teljesítményével: a diákok egyötöde úgy véli, hogy maguk a tanárok is rendszeresen lépnek fel bántalmazóan, miközben az iskolai erőszak jelentőségét alábecsülik.
Új technológiát, egy genomszerkesztési módszert dolgozott ki egy nemzetközi kutatócsapat a daganatos betegségeket okozó genetikai mutációk pontos beazonosítására - mondta el Csabai István fizikus, egyetemi tanár és a kutatócsapat tagja a köztévében.
A mentális betegségek róják a legnagyobb terhet Európára - derült ki egy friss kutatásból. Magyarországon sem rózsás a helyzet, a lakosság 38 százalékát érinti valamilyen mentális betegség, ebből a leggyakoribb a depresszió.
Sokak életét megkeseríti a migrén: a felmérések szerint az európai lakosság 15 százaléka szenved tőle. A gyógyszeres kezelés mellett a kellemetlen tünetek többsége továbbra is megmarad. 2014-ben nagyszabású uniós kutatási program indult a probléma megoldására. A programban résztvevő Magyar Tudományos Akadémia és a Szegedi Tudományegyetem kutatásai nagy eséllyel hozhatnak áttörést a migrénes panaszok enyhítésében.
Egészen addig nem nyilatkozhatnak a migrációkutatók, amíg az MTA nyilvánosságra nem hozza központi, bizottsági kutatási eredményeit a témában.
Ne erőltessük a kreativitást!
A szegedi egyetem kutatása szerint a magyar politikusok közül csak nagyon kevesen használják a Twittert. A Facebookon profillal rendelkező és a vizsgálatba bevont magyar politikusok kétharmada beszélget követőivel. Az ellenzékiek aktívabbak, a kormánypárti honatyák visszafogottabbak.
Mikor mondjuk ki a boldogító igent? Fiatalon, a húszas éveink elején, amikor még kölcsönösen alakíthatjuk egymást? Vagy minél többet várunk, annál jobb, hiszen 30 fölött már sokkal érettebbek vagyunk? – Egy új kutatásból kiderült, leginkább a húszas éveink második felében érdemes házasságot kötni, ha a válás kockázatát minél kisebbre akarjuk csökkenteni.
A nagy kaliberű vesztegetők nem, legfeljebb a kisstílűek esnek el a magyar igazságszolgáltatásban.Több mint 270 korrupciós ügyet vizsgáltak meg az Országos Kriminológiai Intézet kutatói.
A legtipikusabb vélekedés szerint az elmagányosodást a többség önmagának, antiszociális viselkedésének és rossz kommunikációjának köszönheti. A kutatások azonban régóta mást állítanak. Egy friss felmérés szerint a legmagányosabbak kiváló szociális képességekkel rendelkeznek.
Az MTA kutatóinak nemrég megjelent kötetéből kiderül, hogy bár a kormány azért vezette be a közfoglalkoztatást, hogy visszavezesse az embereket a munkaerőpiacra, munkára tanítsa őket és enyhítse a munkanélküliséget, ezeket a problémákat egyáltalán nem oldja meg.