Pegasus-megfigyeltek a világban: volt, aki börtönbe került uszításért, másnak a meztelen fotói szivárogtak ki
Aktivisták, jogászok és disszidensek lehetnek veszélyben több országban.
Aktivisták, jogászok és disszidensek lehetnek veszélyben több országban.
A Centrál Médiacsoport tulajdonosa is a Pegasus-ügy megfigyeltjei között volt. Ügyvédje szerint jogi lépéseket vizsgálnak.
A korábban a hvg.hu-nál dolgozó Dercsényi Dávid is ott van azok között, akiknek a telefonját a Direkt36 tényfeltáró anyaga szerint megfigyelték a Pegasus nevű kémszoftverrel. Volt kollégánk azt mondja, az a legijesztőbb az egészben, hogy ha őt, aki nem oknyomozó újságíró, megfigyelték, akkor vajon mennyire szállhatnak rá azokra, akik az igazán kényes ügyekkel foglalkoznak?
Javarészt a kormánnyal valamilyen módon konfliktusba került ügyvédek voltak a célkeresztben.
A külügyminisztert arról tájékoztatta az általa felügyelt Információs Hivatal, hogy nem vásároltak a Pegasus-szoftverből, így nem is használták azt.
Gödöllő polgármesteréhez, fiához és szomszédjához is betörtek ismeretlenek abban az időszakban, amikor a kémprogramot használni kezdték Magyarországon.
A Magyar Hang pár perc alatt választ kapott a kérdéseire.
A világsajtót bejáró sztoriról még mindig nem számoltak be.
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is. Kutatásuk során arra utaló közvetett bizonyítékokat találtak, hogy a titkos megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak.
Az Audacitynek világszerte 100 millió felhasználója van, podcasteket is készítenek vele. Az üzemeltető tagadja, hogy bármi rosszat csinálnának.
A gyanú szerint 2010-ben környékezte meg a kínai titkosszolgálat.
A volt jobbikos EP-képviselő nem vett részt az ítélethirdetésen.
Emmanuel Macron és Angela Merkel szerint is elfogadhatatlan a szövetségesek közötti kémkedés.
Az orosz ügynökök bázisává vált Magyarország. Moszkvának az a célja, hogy meggyengítse az európai és euroatlanti intézményeket, és ebben partnerre talált Orbán Viktorban.
Moszkvának az a célja, hogy meggyengítse az európai és euroatlanti intézményeket, és ebben partnerre talált Orbán Viktorban.
Csütörtökön szavaz az Európai Parlament egy újabb, Oroszországot elítélő határozatról.
Oroszország nemkívánatos személlyé nyilvánította a moszkvai amerikai nagykövetség tíz munkatársát válaszként arra, hogy korábban Washington utasította ki a washingtoni nagykövetség, illetve a New York-i főkonzulátus tíz alkalmazottját. Újabb szankciók is várhatók és Prága, amely 18 orosz diplomatát küldött haza, szolidaritást kér a többi EU-tagállamtól.
Valamennyi ország kémkedik, a módszerekben viszont komoly különbségek vannak. Míg a nyugati államok egyre nagyobb szerepet szánnak az elektronikus eszközöknek, az oroszok a személyes hírszerzést tartják a leghasznosabb eszköznek. Az utóbbi napokban Olaszországban és Bulgáriában is lebuktak az orosz hírszerzés jól beépített ügynökei.
5000 eurót kapott volna, ha nem érik tetten. A történtek miatt két orosz diplomatát is kiutasított az olasz külügyminisztérium. Az utóbbi időben egymást érik a hasolnló lelepleződések.
Magánnyomozók és rendőrök közreműködésével gyűjtöttek információkat a náluk dolgozókról és a hozzájuk jelentkezőkről.