Húsz éve még madárürülék borított egy Anthony van Dyck-képet, most hárommillió dollárt kérhetnek érte
A holland festő képét egy New York közeli pajtában találták meg a 20. század végén.
A holland festő képét egy New York közeli pajtában találták meg a 20. század végén.
Számos irodalmi mű, festmények, zeneművek, építészeti tervek válnak szabadon felhasználhatóvá, de csakis az eredetiek, a feldolgozások nem.
Esténként már járókelők tucatjai fotózzák Szőke Gábor Miklós legújabb, több százmillió forintért rendelt, reflektorfényben csillogó szobrát. Talán nem akarják elhinni, hogy amit látnak, az tényleg a valóság. A magyar valóság.
A Levágott darab című performansz lényege, hogy a széken ülő személy ruhájából a közönség kivághat darabokat. Azt az illető dönti el, meddig mehetnek el a ruhafosztásban a látogatók...
A Magyar Nemzeti Múzeum sebtében összedobott, nagyszabásúként hirdetett Yoko Ono-tárlata annyi sebből vérzik, hogy azt felsorolni is kihívás. Megnéztük ezt az arcpirítóan igénytelen kiállítást, és egy másikat is, amiből valóban kiderült, ki is Yoko Ono, ha kivesszük a képletből John Lennont és a Beatlest.
Szőke Gábor Miklós bronzból készült szobrát mától bárki megcsodálhatja, az alkotást a Magyar Nemzeti Bank rendelte Szőkétől közel 200 millió forintért.
Láncfűrészekből kivágott jegenyesor, Kati nénit dolgoztató applikáció és okoskapa, búzaszempörgető Sarlós Boldogasszony és a művész szeretett falujának, Mezőszemerének az arcai. Nagyszabású tárlat nyílt a 70 éves Bukta Imre munkáiból; az alkotások egy része csak itt és most látható.
A Munkácsy-díjas művész tanított a Képzőművészeti és a Pécsi Tudományegyetemen is. Munkáit többek között a Magyar Nemzeti Galéria és a Ludwig Múzeum is őrzi. Ádám Zoltán 63 éves volt.
Megszűnik, vagyis a Petőfi Kulturális Ügynökségbe olvad a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft., a MaNK. A zsennyei alkotóház pedig ideiglenesen zárva tart.
Úgy volt, hogy csak a hétvégéig látható a Párizsból Budapestre költözött tárlat, de a tervezetthez képest meghosszabbították a nyitvatartását.
A Fuvolás lány című kép mégsem a híres németalföldi festő keze munkáját dicséri – jöttek rá a Washingtoni Nemzeti Galéria munkatársai.
"Európában és különösen Magyarországon hagyománya van annak, hogy a nemzetek időnként kiirtják saját lakosságukat. Ha ezzel nem vagyunk hajlandók szembenézni, akkor hazudunk, és ennek a jelképe a köztéri pátosz" – mondja Mohácsi András, aki a második világháború áldozatainak emlékére emelt szobrával nyert a XII. kerület pályázatán. Beszél még politika és művészet kapcsolatáról, a historizáló alkotásokról és a giccsről, valamint a pátoszos köztéri szobrok reménye szerinti jövőjéről. HVG-portré.
James Colomina képzőművész helyezte el a vörös Putyin-szobrot a Central Park egyik játszóterére.
Az Európai Unió hamarosan elfogadja a faji keveredést kötelezővé tevő törvényt – írja a festmény leírásában a művész.
Közös sakkmeccsek, utazások nyomán lett Victor Vasarely szellemi útitársa, majd hosszú pereskedés után hagyatékának kizárólagos gondozója az egyetlen unokája. Pierre Vasarely a Vasarely regényes évszázada című könyvének bemutatóján járt Budapesten.
Állatvédők szólaltak fel a világ egyik legnevesebb kortárs művésze, Damien Hirst installációja ellen. Hirst rengeteg művéhez darabolt fel vagy használt állattetemeket.
Próbálj jó anya lenni, hirdeti egy izgalmas és szokatlan kiállítás egyik művének címe. De mi az, hogy jó anya, és egyáltalán, mit tesz a nővel az anyaság? És hogy jön ide a NER meg a Fidesz óriásplakátjai?
Az FBI egy egész festménykiállítást lefoglalt, mert a képek szinte biztosan hamisítványok. Ha nem azok lennének, 100 millió dollárt érnének. A műhamisítás mind a mai napig hatalmas üzlet, és rendkívül elterjedt, pár éve az egyik legpatinásabb galéria volt kénytelen lehúzni a rolót, mert évekig hamis képekkel kereskedett. Valószínűleg gondatlanságból.