Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
A Munkácsy-díjas művész tanított a Képzőművészeti és a Pécsi Tudományegyetemen is. Munkáit többek között a Magyar Nemzeti Galéria és a Ludwig Múzeum is őrzi. Ádám Zoltán 63 éves volt.
„Tízes skálán ő húszas volt. Osztályon felüli rajzos, klasszikus műveltségű underground festő, zenekar-alapító, az Újlak Csoport szellemi atyja, a nyolcvanas évek új festészetének egyik vezéregyénisége, az elesettek és perifériára szorultak iránt elkötelezett, nagyszerű művész” – írták róla a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának bejegyzésében.
Ádám Zoltán 1959-ben, Budapesten született. Elvégezte a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakját, ezt követően a Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhelyben, majd a Ferenczy Szakkörben tanított. Az akkora már egyetemmé váló Képzőművészetire tanársegédként tért vissza, 2008-tól pedig a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán oktatott.
Több díjjal is büszkélkedhet: 1986-ban Derkovits-, 1988-ban Soros Alapítvány ösztöndíjat kapott, 2001-ben pedig Munkácsy Mihály díjjal is jutalmazták.
Ő maga így nyilatkozott alkotói magatartásáról: „A művészethez fűződő viszonyomban a lélek szerepe, energiája a legfontosabb. A spirituális képi kifejezés, a kép szakrális kisugárzásának ereje számomra fontos erő, mert a kép térátalakító hatása lelki erőt adhat a néző számára, vagy útmutatást is közölhet. Ha az, aki készítette, teljes életével arra törekedett, hogy megőrizze a kép szentségét, a körülményeken változtatni tud, lelki ereje segítségével.”
A festőművész neve ismerősen csenghet többek között a Magyar Nemzeti Galéria vagy a Ludwig Múzeum gyűjteményeinek látogatói számára.
Még több Kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.