66 millió éves hányást talált Dániában egy amatőr tudós
Peter Bennicke sétálás közben bukkant rá egy furcsa kövületre, amiről kiderült, legalább kétféle tengeri liliomot tartalmaz, amit egyszer már elfogyasztott valami.
Peter Bennicke sétálás közben bukkant rá egy furcsa kövületre, amiről kiderült, legalább kétféle tengeri liliomot tartalmaz, amit egyszer már elfogyasztott valami.
A kutatók egye 2,5 méter hosszú dinoszaurusz megkövesedett maradványait találták meg Brazília déli részén. A példány a Tyrannosaurus rex egyik őse lehetett.
Indiai kutatók egy szénbányában bukkantak arra a néhány megkövesedett csigolyára, melyeket egy hatalmas kígyó maradványaiként azonosítottak.
Ausztrália történetének eddigi legnagyobb pókkövületére bukkantak Új-Dél-Walesben, ami segíthet megérteni az állat evolúcióját.
Huszonötmillió évvel ezelőtt élő őskoalafaj maradványait fedezték fel kutatók Ausztrália északi, Outback néven emlegetett pusztaságában.
Kínai őslénytankutatók egy csoportja jelentős tudományos felfedezést tett, amikor a Kína északkeleti részén talált 120 millió éves madárkövület gyomortartalmának növényi alkotóelemeit vizsgálta.
A denevérek eredetét illetően valóságos „kincsesládának” minősíti az amerikai Wyoming állambeli Green River Formation lelőhelyen talált, 52 millió éves fosszíliát.
A legmodernebb vizsgálati módszereknek köszönhetően fedezték fel tudósok egy Coccocephalus wildi nevű hal agyának jó állapotban fennmaradt fosszíliáját.
Az egykoron Magyarország területét is borító ősi tengerben különleges porcoshalak éltek, ezek maradványait vizsgálják. Tehéncápákat, tüskéscápákat, világítócápákat és kutyacápákat is találtak, melyek leszármazottai mai is megtalálhatók a tengerekben.
Egy krétakori borostyánbányában találták meg azt a csigát, amely a házának peremén növesztett szőrt.
Korábban egy trópusi tenger volt ott, ahol nemrég órási mennyiségű fosszíliára bukkantak a brit kutatók.
Siddak Singh Jhamat még karácsonyra kapott ajándékba egy kövületkereső szettet, az első felfedezéséért pedig csak a családi házuk kertjéig kellett elmennie.
Az Enantiornithes csoportba tartozó madarak szárnyáról eddig úgy tudtuk, nem volt túl nagy, egy nemrég megtalált borostyán azonban nem erről árulkodik.
A valaha élt legnagyobb emberszabású majom, a Gigantopithecus blacki csaknem kétmillió éves maradványából sikerült genetikai anyagot kinyerniük kínai és dán kutatóknak.
A 11 éves Ryleigh Taylor épp a Douglas-tó partján sétálgatott, amikor figyelmes lett egy különleges kőre. Szerencsére nem kacsázni kezdett vele.
Ismeretlen, szivar alakú állat kövületére bukkantak a marokkói Atlasz-hegységben, korát 520 millió évesre teszik.
Az első épen megmaradt felső devonkori - 365 millió éves - rovar kövületét találták meg a francia Természettudományi Múzeum kutatói. A rovar 8 milliméter hosszú, tora külön áll a fejétől és a potrohától.
Európa-szerte a legjobb állapotban megmaradt őshüllőkövületre találtak Németország déli részén, Bajorországban.
A "rovarok Frankensteinjét" tárták fel Brazíliában német kutatók, akik felfedezésükről az Insect Systematic and Evolution című folyóirat különszámában számoltak be.
Két felnőtt és egy fiatal édesvízi cápa 290 millió éves csontvázát választották az év kövületének a németországi Schleusingenben.