Négy hajléktalan közül három lakásban élhetne
A hajléktalanellátás mellett egészen más segítő rendszerekre is szükség lenne – ez a 2018. évi Február Harmadika hajléktalan adatfelvétel első összegzésének eredménye.
A hajléktalanellátás mellett egészen más segítő rendszerekre is szükség lenne – ez a 2018. évi Február Harmadika hajléktalan adatfelvétel első összegzésének eredménye.
220 millió családot tart nyilván az Európai Unió és ebből csaknem 11 millió van olyan helyzetben, hogy hajléktalannak számít. Ez derül ki a szegények papjáról, Pierre abbéról elnevezett szervezet éves jelentéséből, melyet szerdán tettek közzé.
Az állam helyett civil szervezetek igyekeznek támogatni a gyakran a középosztályból lecsúszott családokat, de ez nyilvánvalóan kevés lesz az össztársadalmi probléma megoldásához.
Tömegesen költöznek az emberek az Alföldről és Észak-Magyarországról az osztrák határ közelébe. Az albérletárak az egekbe szöknek, és a munkaerőpiac is átalakult a "keletiek" érkezése miatt.
A fővárosban és a regionális központokban az utóbbi időszakban olyan magasra emelkedtek a lakásárak, illetve az albérleti díjak, hogy az már akadályozza a munkaerő mozgását.
Nem sok ország van az EU-ban, ahol az emberek kevesebb pénzt szánnának a lakásfenntartásra, mint Magyarországon.
Az egyik faluban pár éve még szinte minden gyerek halmozottan hátrányos helyzetűnek minősült, ma pedig az elsősök között csak egy gyerek volt az, legalábbis statisztikailag. Még sosem éreztem ennyire éles különbséget a jogszabályok mozgásterében változó statisztikai adatok és a valós helyzet között.
Több tízezer embert érint a hajléktalanság, ennek ellenére az állam évek óta ugyanannyit költ a probléma kezelésére. Pedig az utcán élők többsége képes lenne önállóan lakásban élni. A magyarországi romák helyzetéről is lesújtó kép rajzolódik ki; bár alig vannak friss adatok, a legutóbbi kutatások szerint még mindig nagyon sok roma él olyan házban, lakásban, ahol nincs WC vagy vezetékes víz.
Betelt a keret, mégis folyamatosan érkeznek be a kérelmek.
Online bérbeadó rendszer indítása, együttműködés szociális lakásügynökségekkel, a munkáért költözni hajlandók támogatása - a Momentum Mozgalom öt víziója közül pénteken a lakhatásra vonatkozót hozta nyilvánosságra.
Az egyetemisták ma Európa első számú vándorai. Még a sokak számára szupernek tekintett francia felsőoktatási intézmények hallgatói is előszeretettel töltenek egy szemesztert vagy teljes tanévet valahol külföldön.
Úgy néz ki, a gazdag(abb) városok járnak jól azzal az összesen 10 milliárd forintos pályázattal, amit a fiatalok vidéken tartására, illetve irányítására költene az állam. A pénzre önkormányzatok pályázhatnak két éven keresztül. Kérdés persze, hogy a fiatalok akarnak-e vidéken élni?
A családi otthonteremtési kedvezmény (csok) az MSZP szerint tovább mélyíti a lakhatási válságot Magyarországon.
A cafeteria-rendszeren keresztül mától a munkáltatók egyszerűbben támogathatják dolgozóik lakásvásárlását, lakáshitel-törlesztését, mivel annak szabályozása egységesen a személyi jövedelemadó (szja) törvénybe került - mondta Fata László cafeteriaszakértő a köztévének.
Roham várható az albérletekért. A felvételi pontszámok közzététele után várhatóan igazi ketrecharc indul a budapesti – és valószínűleg a vidéki egyetemi városokban lévő – albérletekért. Mit lehet találni és mennyiért?
Milliók küszködnek Magyarországon lakhatási problémákkal, amelyeket a tavalyi kormányzati intézkedések egyáltalán nem, vagy csak részben enyhítettek – derül ki a Habitat for Humanity Magyarország szerdán bemutatott 2015-ös éves jelentéséből. Sokan szoronganak túlzsúfolt lakásokban, gyermekek tízezrei nőnek fel komfortnélküli vagy penészes helyeken. A tavalyi kormányzati intézkedések sem hoztak mindeki számára kedvező változásokat.
Állásért szállást: ingyen lakhatást is kínál dolgozóinak a McDonald's a fővárosban, valamint a nyugati és a déli orzágrészekben. Egy évig.
A vidéki városok közül Pécs, Szeged és Debrecen a menő.
A vajnásított TV2 hírműsora ezúttal Juhász Péter lakbérét számolgatta. Az Együtt politikusa szerint Orbán kiadta rá a kilövési engedélyt.
A hajléktalanok és a szegény családok, valamint a romák helyzete számos jogi problémából eredeztethető, a magyar jogszabályok és a biztosítható szociális háló együttesen továbbra is messze vannak az európai kívánalmaktól az Európa Tanács Szociális Jogi Bizottságának friss jelentése szerint. A jelentéshez először fűzhettek hozzá megjegyzéseket civil szervezetek, ami árnyalta a kormány által szolgáltatott információkat.