Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az egyetemisták ma Európa első számú vándorai. Még a sokak számára szupernek tekintett francia felsőoktatási intézmények hallgatói is előszeretettel töltenek egy szemesztert vagy teljes tanévet valahol külföldön.
Az európai tapasztalatok később nagy előnyt jelenthetnek az álláskeresésnél. Az Uniplaces francia portál most részletes költségösszehasonlítást közölt a külföldre vágyó francia egyetemistáknak. A 15 európai várost felölelő vizsgálatban Budapest is szerepel. A lakbéreket, a tandíjat, a közlekedési költségeket, továbbá a kaja- és az egyetemisták számára oly fontos sörárakat hasonlították össze.
Nem meglepetés, hogy Londonban a legdrágább tanulni. Még Erasmusszal is. Merthogy itt a legmagasabb a lakbér, München és Párizs után. E városokkal összevetve viszont Porto, Varsó és Budapest olcsónak számít. Londonban 2,5-szer annyit kell lakhatásra költeni, mint Budapesten.
Tömegközlekedés: egy átlagos európai bérlet ára kb. 30 euró. A brit fővárosban viszont 100 euró a havi tétel, miközben Budapesten és Varsóban 10 és 15 euró között van egy egyetemistabérlet a francia portál szerint. (Stimmel, Budapesten a havi diákbérlet ára 3450 forint. – a szerk). Ha valaki egy teljes tanévre akar beiratkozni egy londoni elit egyetemre, 10 500 eurót kell leperkálnia. Érdekes, hogy az ugyancsak vonzó Párizsban vagy Brüsszelben, hála az ottani központi támogatásnak, 300-500 euró csak a beiratkozási díj egy nívós állami tanintézetbe – írja a párizsi Le Figaro.
A 15 vizsgált városban egy átlagos, tehát nem előkelő étteremben egy komplett menü 10,5 euró. Ettől erősen felfelé térnek el a londoni, a római és a párizsi bisztrók árai, de Prága, Varsó, Porto és Budapest vendéglői már az egyetemisták számára is megfizethetők. És végül a sörár, ami fontos tétel egy átlagos egyetemista számára: a korsó átlagára a 15 vizsgált városban 3,2 euró. Hát ebben az árversenyben Budapest nagyon jól áll, vagyis nálunk jóval olcsóbban fel lehet önteni a garatra. A sör minőségét nem hasonlították össze, ez más vizsgálat tárgya lenne. Ebben a kategóriában egyébként Párizs viszi el a pálmát: egy korsó csapolt sörért itt kell a legtöbbet fizetniük a kikapcsolódásra vágyó egyetemistáknak. A francia fővárosban 6 euró az átlagár.
A hvg.hu az Európai Parlamenttel együttműködve számol be ebben a fél évben az uniós intézmények tevékenységéről, a közösséget érintő döntésekről, és ezek hatásairól. Az EP a tartalomért nem vállal felelősséget.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.