Így lesz pokoljárás a lakásvásárlásból
Tarthatatlan határidők, felesleges papírhegyek, visszadátumozott dokumentumok, az ügyintéző kegyelmének kiszolgáltatott ügyfelek. Két történet arról, hogy mennyire fullasztó a magyar bürokrácia.
Tarthatatlan határidők, felesleges papírhegyek, visszadátumozott dokumentumok, az ügyintéző kegyelmének kiszolgáltatott ügyfelek. Két történet arról, hogy mennyire fullasztó a magyar bürokrácia.
Ha a szülő már a gyermeke születésekor elkezd félretenni, az érettségiző ifjú nagyjából hétmilliós önerővel kezdhet bele a fészekrakásba. Hitel így is kell a vásárláshoz.
Az ötvenmilliónál drágább ingatlanok vevőinek már 16 százalékát teszik ki külföldiek. A vevők bő harmada ázsiai, elsősorban kínai.
Hiába a lakásboom, nem jöttek haza a szakemberek, munkaerőhiány van az építőiparban is, és ez megdobja a lakásárakat.
A válság óta megugrott azok száma, akik egy új munkahely miatt költöznek, de még mindig a személyes okok veszik rá a leginkább az embereket a váltásra.
A panellakásokat viszik, mint a cukrot, és egyre jobb áron is lehet őket eladni.
Ki veheti igénybe, hogyan, milyen feltételekkel? Mi változott, hogyan bővült a családoknak kínált otthonteremtési kedvezmény? Csak a lényeg.
A BudaPart fejlesztést Garancsi István Market Zrt.-je végzi, az olimpia miatt kiemelt projektként.
Ugrott mindenki a 10+10 millió forintos ígéretre, aztán koppant. Kevesen igényelnek csokpénzt, és ők is csak keveset. Az ingatlanfejlesztők inkább nem nekik építik a lakásokat.
Egy felmérés szerint Budapesten és nagyobb vidéki városokban közel százezren tervezik új építésű lakás vásárlását a következő öt évben. A közvélekedéssel ellentétben a többség saját célre keres új otthont, nem befektetni szeretne.
Londoni pénzügyi szolgáltatóknak adna otthont a Pallas Athéné alapítványok közös befektetőcége, az Optima Zrt., amely ezúttal a Váci úton fog gigaberuházásba: irodákat, üzleteket és lakásokat épít a lepusztult, Reno-udvar néven elhíresült 7,5 hektáros területen.
Bár jelenleg nem olcsók az ingatlanok Budapesten, a bérlakások iránti óriási kereslet miatt talán még mindig érdemes ingatlanba fektetniük a pénzüket azoknak, akik a banki betétek helyett valami jobb lehetőséget keresnek.
Bérelni vagy venni? Nagy dilemma, ráadásul sok a bizonytalansági tényező. Ami viszont kalkulálható, azt kiszámoltuk. A Bankmonitor összeállítása elsősorban azoknak nyújt segítséget, akik hosszabb távon gondolkodnak, de még nem döntöttek.
Nem rohamozták meg az OTP-t az államilag támogatott családok.