Egyre több vállalkozás csúszik meg a partnerei kifizetésével
A lánctartozások aránya is nőtt a GVI felmérése szerint.
A lánctartozások aránya is nőtt a GVI felmérése szerint.
2021-ben mintegy 360 milliárd forintot fizetnek késve a teljesítésekért.
Új, ingyenes cégtárat indított az Opten Kft. és a Corvinus Egyetem. A cél az üzleti kultúra fejlesztése.
A lánctartozást bünteti az új Polgári Törvénykönyv, de azokra a jóhiszemű vállalkozókra is lesújt, akik azért nem tudnak fizetni, mert nekik sem fizetett a partnerük. Korábban a vállalkozó szabadon eldönthette, hogy késedelmesen fizető partnerének felszámol-e késedelmi kamatot vagy sem. Most már mindenképpen meg kell ezt tennie.
A vállalatok a korábbinál kevesebb pénzből oldják meg a rendezvényeik megszervezését, van néhány terület, amelyet igen kedvezőtlenül érintett a válság, de olyan is akad, amely továbbra is jól prosperál. A vállalatok az elmúlt néhány évben erre nemcsak kevesebbet költenek, hanem itt is megjelent a körbetartozás.
Teljességgel illogikus folyamatok folynak a "romágazatban", az építőiparban, ahol sokévi "lopás, csalás, hazudás" is csak arra volt elég, hogy tönkremenjen. Az ágazatot eluralta a gátlástalanság és a totális reménytelenség, a cégek mellett komplett magánvagyonok foszlottak semmivé. Az [origo] ágazati gyászjelentése.
Egyáltalán nem szerepelnek a beszállítók a lánctartozás elleni tervezetben, amit a Nemzetgazdasági Minisztérium készített, pedig a szerződések jelentős részénél ők felelnek a projekt összköltségének több mint feléért – erre hívták fel a Napi Gazdaság figyelmét építési piaci szereplők. Szerintük sokkal egyszerűbb és igazságosabb lenne a rendszer, ha a lánctartozások okozóját a probléma keletkezésének helyén büntetnék.