Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az elvégzett munka 4-5 százalékát valószínűleg soha nem fogják kifizetni.
A magasba szökött az építőipar lánctartozás mértéke – írja a Világgazdaság. Az idei 4 ezer milliárd forintnyi munka ellenértékéből nagyjából 200 milliárd forintot vélhetően soha nem fognak kifizetni a megrendelők – mondta a lapnak Koji László, az Építőipari Vállalkozások Országos Szövetségének elnöke.
A munka további 20 százalékát pedig kifizetik ugyan, de késve.
A szektorban 103 ezer mikrovállalkozás működik, a cégek dolgozóinak átlagos létszáma 3 alatt van. A munkaerő és az alapanyagok költségei az elmúlt években nálunk nőttek a leginkább az egész EU-ban, ami a lap szerint már a beruházók által tolerálhatatlan szint.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A tusványosi vátesz megint újraálmodta a jövőt, de közben saját magával is vitába keveredett – rögzíthetjük, ha szembeállítjuk a miniszterelnök hétvégi geopolitikai jóslatait korábbi világmegfejtéseivel. Ez beárazza világháborús riogatását, nagystratégiai ígéreteit és a jobboldalon magasztalt jövőbelátó képességeit.
A kedvezményt továbbra is életkortól függetlenül biztosítja a kormány.