Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Új, ingyenes cégtárat indított az Opten Kft. és a Corvinus Egyetem. A cél az üzleti kultúra fejlesztése.
Az Opten Kft. és a Budapesti Corvinus Egyetem közös projektjeként indult útjára a Nemzeti Cégtár, ami ingyenes cégadatokat szolgáltat a nyilvánosság számára. A cél az, hogy a kisvállalkozók, akik pénz hiányában eddig nem fértek hozzá más, előfizetéses cégadatbázisokhoz, most ingyen le tudják ellenőrizni üzleti partnereiket.
A BCE Nemzeti Cégtár Nonprofit Zrt. ingyenesen és regisztráció nélkül segít abban, hogy a kisvállalkozók ki tudják szűrni a kockázatokat, hogy kivel érdemes üzleti kapcsolatba lépni, és kivel nem.
A szolgáltatás az alapvető céginformációkon (székely, cégforma, a tulajdonosok személye, törzstőke) túl olyan alapvető pénzügyi adatokat is tartalmaz, mint az árbevétel vagy az eredmény. A céghez tartozó ingyenes riportból továbbá kiderülnek pozitív és negatív információk, amelyek segíthetnek objektíven megítélni a vizsgált partner üzleti magatartását.
A cégtár nagyon fontos eleme a kapcsolt vállalkozások feltérképezése, valamint az, hogy a kapcsolt vállalkozásokat – üzleti kockázat szempontjából – algoritmikus úton rangsorolja a rendszer.
A Nemzeti Cégtár tulajdonosai elmondták: a projekt közpénz nélkül jött létre, a a működtetést a weboldaluk hirdetési felületeinek értékesítéséből kívánják finanszírozni. Csorbai Hajnalka elmondta, hogy napi 10 ezer látogatóra számítanak az első hónapokban.
Ha szeretne más érdekes hírről is olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.