Egyre többen fordulnak el tudatosan a hírektől egy kutatás szerint
Egy 47 ország bevonásával készült kutatás szerint sokkal többen döntenek úgy jelenleg, hogy bizonyos időközönként szándékosan elkerülik a híreket, mint 2017-ben.
Egy 47 ország bevonásával készült kutatás szerint sokkal többen döntenek úgy jelenleg, hogy bizonyos időközönként szándékosan elkerülik a híreket, mint 2017-ben.
A külügyminiszter később odakiabált a kamerának, hogy nagyon szívesen válaszolna, csak hát pont nincs rá ideje.
A jelentés szerint a Fidesz az ország médiájának 80 százalékát ellenőrzi.
Szinte minden lényeges pontban elmarasztalja a magyar médiaviszonyokat a partnerszervezeteivel 18 EU-országban működő Civil Liberties Union for Europe Berlinben kiadott összegzése a sajtószabadság helyzetéről a EU-ban.
Magyarországon a Fidesz-szavazók aggódnak a legkevésbé a média szabadságáért, és az ellenzéki összefogás szavazói a leginkább. Messze a magyarok tartják a legmegbízhatatlanabbnak a közmédiájukat, ugyanakkor a lengyelek után mi bízunk a legjobban a közösségi médiában.
Közmédiás és HírTv-s nagyágyúkra is számított, de nem tudta leigazolni őket a Köztér projekt, a fiatalokra és a bizonytalan szavazókra célzó, közéleti-politikai fókuszú YouTube-csatorna, amely el sem indult a beharangozott március 30-i céldátumon. A hvg.hu azt is megtudta: a Fidelitas volt budapesti elnökének új projektjére a pénzt egy titokzatos „mecénás” biztosította.
Évek óta tartó lejtmenetben van a magyar reklámipar, a tendencia 2023-ban is folytatódott a reklámszövetség és társszervezetei adatai alapján. Főleg az állami költés esett vissza drasztikusan.
Köztér néven indul „keresztény, nemzeti-liberális ideológiákat erősítő”, közéleti-politikai fókuszú YouTube-csatorna, hogy megszólítsa a főleg 30 év alatti fiatal, bizonytalan szavazókat – értesült a hvg.hu. A projekt ötletgazdája és arca a Fidelitas volt budapesti elnöke, Kurucz Dániel, akinek eddigi filmes projektjei bőkezű közpénztámogatást kaptak minisztériumi forrásokból, állami céges szponzorkeretből. Az első adásba a színművész Reviczky Gábor érkezik, de később felbukkanhat Szijjártó Péter is.
A kimagasló infláció miatt reálértéken erős apadás mutatkozott mind a hazai média reklámbevételében, mind a kommunikációs szektorok bevételében: az előbbi 6,6 százalékkal, az utóbbi 3,1 százalékkal csökkent tavaly az előző évihez képest. Ehhez csak kismértékben járult hozzá, hogy az állami cégek kommunikációs költéseit jelentősen visszafogták.
A beszántott köztévé szerepét töltené be a csatorna egy lap szerint.
Az Európai Parlament végleg rábólintott arra az új jogszabályra, amelyet az EU-s országokban működő média függetlenségének védelmére szántak. Majdhogynem triviális normákat foglalt írásba, azokat is főként ajánlásokként, de úgy tűnik, a magyar kormánynak már ez is több a soknál.
Ami a fociban megy, az a sajtóban nem.
Az ausztrál híroldalak szerint a Facebook és a Google tisztességtelen profitot szerez a hirdetési bevételekből.
Március 27-én adják át az idei Televíziós Újságírók Díjait.
Plagizálással vádolják Lasse Skyttet, aki – úgy tűnik – hivatkozás vagy forrásmegjelölés nélkül vett át máshonnan idézeteket a cikkeihez. Skytt gyakran írt a magyarországi viszonyokról, és az Orbán-rendszer működéséről Orbánland címmel még könyve is megjelent.
Ez a világ egyetlen négyévenként megjelenő lapja, amely pont olyan, mint egy napilap.
Mindkét téma a Balázsék című reggeli műsorban hangzott el, amiért repült egy hatmilliós bírság, illetve mivel nem ez volt az első alkalom, ezért a Rádió 1-et további 150 ezer forint megfizetésére kötelezték.
Ez lesz a 12. évada a realitynek, már várják a jelentkezőket.