Kiborg kémméheket csinált Kína, az agyukba kötött vezetékkel irányítják őket
Katonai és mentési célokra is használni lehet a kínai fejlesztésű rendszert, amivel kiborgokká alakíthatók a méhek.
Katonai és mentési célokra is használni lehet a kínai fejlesztésű rendszert, amivel kiborgokká alakíthatók a méhek.
Amerikai kutatóknak köszönhetően a jövőben nagyobb biztonságban lehetnek majd a méhek. Azzal ugyanis, hogy pontosabban meg lehet határozni, mekkora távolságokra hagyják el a kaptárat, a mezőgazdaságban is jobban oda lehet figyelni a rovarölő szerek használatára.
Kicsiben mutat nagyot az MIT szakemberei által fejlesztett robotméh, mely bizonyos felhasználási területeken jöhet majd jól, és több figyelemre méltó képessége is van.
Az amerikai TIME magazin idén is csokorba gyűjtötte az év 200 legjobb találmányát. Most bemutatjuk azokat, melyeket a mezőgazdaság terén talált kiemelkedőnek a lap.
Egy ritka méhfaj miatt nem épülhetett meg a Meta új, mesterséges intelligenciát kiszolgálni hivatott adatközpontja, ami ráadásul nukleáris energiát használt volna.
A brit Sheffieldi Egyetem kutatói természetes intelligenciát fejlesztettek ki, ami a méhek agyának működésén alapul. A rendszer nemcsak gyors, de energiahatékony is.
Újabb rossz hír: kiderült, hogy nemcsak a rovarirtó szerek, de a hőhullámok is rontják a poszméhek szaglását, ami a beporzásra is hatással lehet.
Igazán különleges jószágok a mézelő méhek: amerikai kutatók vizsgálata szerint érzékelik a tüdődaganat jelenlétét az emberi lehelet szagából, és a daganatos és egészséges sejtek között is különbséget tudnak tenni e képességük révén.
A széles körben használt rovarölő szerek a hasznos rovarfajokra is káros hatással lehetnek, mutat rá magyar kutatók friss vizsgálata.
Több feladattal mérték fel finn kutatók, hogy a poszméhek képesek-e számukra teljesen idegen társakkal együttműködni a közös cél érdekében. Az eredmény meglepő.
Tömegével támadtak rá lovakra méhek a győr-moson-soproni Ivánban, három állat el is pusztult. A gazda gyászol, a méhek tulajdonosa hallgat.
Kevesebb méz és gyümölcs, elszálló lepkék, versenyző virágok, virágos mezők nélküli Pilis, elhervadó ökoszisztémák. Mire számíthatunk, ha eltűnnek a méhlegelők?
A méhészek most már az osztrák fővárosban is könnyen kideríthetik, hová érdemes költöztetni a méhkasokat.
Voltak már izgalmas teniszbotrányok, de a méhtámadás azért mindenkit meglepett Indian Wellsben.
Napjaink egyik legfontosabb hívószava a fenntarthatóság, mely mögött azonban gyakran semmi valódi tartalom nem áll. Nem így az amerikai TIME magazin gyűjtésében szereplő megoldásoknál. A lap összeállította az év 200 legjobb találmányának listáját – a merítésből most azokat mutatjuk be, amelyek a fenntarthatóság terén kiemelkedők.
A virágpor gyűjtésével, szappanbuborékokkal vagy minirobotokkal is be lehet már porozni a haszonnövényeket. Új megoldásokra van szükség, mert fogyatkozik a méhek populációja.
A méhek döntéshozatalát alapul véve olyan döntéshozatali modelleket lehet fejleszteni, amelyekkel még jobb robotokat lehet készíteni a jövőben.
Karantén telephelyre vitték őket, ahol majd saját kaptárat kapnak és később mézet is tudnak termelni.
Chilei kutatók új tanulmánya arra világít rá, hogy a nagyfeszültségű vezetékek milyen negatív hatással vannak a házi méhek táplálékkereséssel, emlékezéssel és navigációval kapcsolatos képességeire.
A túl magas hőmérsékletek miatt is veszélyben van a hazai méztermelés.