Egy politológus és egy informatikus napenergia-nagyhatalommá tenné Elefántcsontpartot
A Poro Power az egyik legnagyobb naperőmű lesz Afrikában, amely egyelőre a világ napenergia-termelésének mindössze egy százalékát adja.
A Poro Power az egyik legnagyobb naperőmű lesz Afrikában, amely egyelőre a világ napenergia-termelésének mindössze egy százalékát adja.
Úgy tűnik, elindult a lakossági napelemes pályázatok támogatásainak folyósítása, legalábbis ez olvasható ki a pályázati statisztikákból. No, nem mintha tömegesen jönne a pénz.
Lehet úgy értelmezni a szaldó elszámolás kivezetéséről szóló rendeletet, hogy kicsivel több mint egy év múlva minden háztartási naperőművesnek havi elszámolásra kell áttérnie, amivel megszűnik a hálózat szezonális energiatárolási funkciója, a rendszerek kiépítésének költségei pedig még lassabban térülhetnek meg.
A portugál SolarisFloatnak köszönhetően olyan napelemeket is lehet a vízre telepíteni, amelyek követik a Nap mozgását.
Már jóval a lakossági árambetáplálás leállítása előtt ellehetetlenítették azt a vállalatok számára.
Az Európai Űrügynökség (ESA) hamarosan dönthet arról, belevág-e egy olyan fejlesztésbe, amelynek végén a világűrből sugározná le az energiát a Földre.
A svájci kutatóknak sikerült olyan napelemet építeniük, amivel végre megéri helyettesíteni a hagyományos ablaküveget.
Miközben a napelemes rendszerre pályázók csalódottak és sorra mondják vissza pályázataikat a kormány múlt heti döntése nyomán, mások az utolsó pillanatokat is kihasználják, hogy még be tudják adni csatlakozási igényeiket, mielőtt ellehetetlenítik a hálózathoz való csatlakozásukat. Úgy néz ki, több szempontból is az járt jól, aki nem várt az állami pénzre, és saját zsebből ugrott a fejlesztésnek, annál is inkább, mert úgy tűnik, az állam nem csak lefújta a következő pályázati kört, de a korábban jóváhagyott támogatásokat sem akarja egyelőre kifizetni.
Új, 10 megawattos kapacitású naperőmű kezdett termelni Paks mellett ezekben a hetekben. A több mint 21 ezer panelből álló napelempark különlegessége, hogy a panelek követik a nap pályáját, így hatékonyabban termelnek energiát, mint a hagyományos napelemek.
Holland kutatók egy csoportja kétféle eljárást alkalmazva olyan napelemet alkotott, ami minden korábbinál hatékonyabbnak tűnik.
A rezsicsökkentés alatt óriásit nőtt a gázfogyasztás, most a növekmény több mint felét visszavágják – számolt Palkovics László, aki arról is beszélt, szeretné, hogy a kormány felgyorsítsa a napelemek telepítésének engedélyezését.
Az első teljesen átlátszó napelemként hirdeti termékét a kaliforniai Ubiquitous Energy, amely elsősorban magas épületek ablakaiba, üvegborításába szánja a paneleket.
A hazai áramtermelő kapacitás papíron 10 000 megawatt, de egy része csak papíron létezik, a 6000-7000 megawattos csúcsterhelések idején jelentős importra van szükség, ahogy akkor is, amikor a naperőművek napsütés híján nem termelnek. A hazai hagyományos nagyerőművek állami, francia, német és svájci kézben vannak, a nagyobb naperőművek tulajdonosai mások mellett kínai, svájci, szlovák cégek. És persze Mészáros Lőrinc.
Az új japán szabály 2025 áprilisában élesedik.
Az újdonságból az első hét évben közel 260 ezer példányt terveznek legyártani.
Új, nagy érdeklődésre számot tartó napelem-alapanyagokat vizsgáltak magyar kutatók, munkájuk eredménye most jelent meg a rangos ACS Photonics tudományos folyóiratban.
Úgy támogatja az állam a napelemes rendszerek terjedését, hogy az elavult villamos hálózatot nem készítette fel erre, s a költségeket részben a telepítőkkel fizettetné ki.
Ha sokat süt a nap, hetente csaknem 250 kilométernyi extra hatótávolságot is kaphatunk.
A WeDoSolar azt állítja, elkészítette a világ legkönnyebb napelemét, amit a technikához egyáltalán nem értők is könnyedén működésbe tudnak hozni.
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.