Google Térképet használ? Kipróbálták az új navigációját, és nagyon más, mint amit megszoktunk – videó
A Google a 2018-as I/O fejlesztői konferenciáján mutatta be az újragondolt Google Térképet, amelyben gyökeresen megújulhat a navigáció.
A Google a 2018-as I/O fejlesztői konferenciáján mutatta be az újragondolt Google Térképet, amelyben gyökeresen megújulhat a navigáció.
A Google Térkép eddig is segítette az utazókat abban, hogy a célpontjukat akár tömegközlekedéssel is el tudják érni, most egy kis extrát is kapnak az idegen helyeken tájékozódni vágyók.
Több mint 50 millió alkalommal telepítették már a felhasználók azokat az androidos navigációs alkalmazásokat, amelyek valójában nem csinálnak mást, csak a Google Térkép használata közben reklámokat jelenítenek meg.
Egyre gyorsabb és kiszámíthatatlanabb a mágneses változás.
Hosszú évek fejlesztési munkálatai után végre elkészült a szerkezet, ami képes minden pillanatban megmondani a pontos tartózkodási helyünket anélkül, hogy ehhez bármilyen külső jelre szükség lenne.
A Google Maps nemrég már megkapta a funkciót, amivel navigáció közben is válogathatunk a hallgatott zeneszámok között, hamarosan pedig a Waze is megkapja ezt a frissítést.
Új szoftververziót adott ki a Google a telefonos Google Maps alkalmazáshoz.
A nagy értékű személyautókkal minden korábbinál egyszerűbb lesz a rossz hírű környékek elkerülése.
Szerdán újabb négy Galileo-műholdat bocsátottak fel sikeresen az európai Ariane-5 hordozórakétán a Francia Guyanában található európai űrrepülőtérről. A mostanra 26 műholdat tartalmazó konstellációval az EU globális navigációs műholdrendszere még pontosabb jelet fog biztosítani egy sor fontos szolgáltatás számára.
A Google a héten kezdte elérhetővé tenni a felhasználóknak azokat az újdonságokat, melyeket még májusban jelentettek be.
Alig egy hét eltéréssel két izgalmas újdonság is érkezett a Google Térkép mobilos változatába. Az egyiknek az iPhone- és iPad-tulajdonosok örülhetnek, a másiknak az androidosok.
A hazánkban igen népszerű közösségi navigációs alkalmazás már iPhone-ról is tükrözhető a műszerfali kijelzőre.
Úgy látszik, hogy a Waze-t nemcsak az autósok, hanem a sebességmérő rendőrök is használják.
A legrövidebb és leggyorsabb útvonal mellett figyelembe veszi az útdíjakat, a fizikai, törvényi és veszélyes árura vonatkozó korlátozásokat, valamint a kamionok számára kialakított parkolókat a WebEye és a német PTV most induló, közös navigációs platformja, a Navigator Truck.
A leginkább a Forma–1-es közvetítésekből ismert sportriporter az egyik navigációs készülék-gyártó hivatalos hangja lett. Laza és vicces kifejezéseket, illetve F1-kiszólásokat is kapunk tőle.
Most néhány évtizedet visszautazunk az időben, és megnézzük, hogy milyenek voltak az első navigációs megoldások.
A helyiek biztosan magabiztosabban közlekednek rajta, mint a véletlenül arra vetődő autós turisták.
A Waze fejlesztői olyan frissítéssel álltak elő, amellyel – legalábbis a másodikkal mindenképpen – érezhetően kényelmesebb lesz a navigációs program használata.
Távirányító, babakamera, wifi-rádió vagy akár szimulátoros kijelző is lehet a régi mobilunkból. Tíz nagyon egyszerűen megvalósítható ötlettel jövünk.