Meglőtték az Európai Bizottság munkatársát Szudánban
Lövés érte az Európai Bizottság szudáni humanitárius irodájának vezetőjét Kartúmban.
Lövés érte az Európai Bizottság szudáni humanitárius irodájának vezetőjét Kartúmban.
Az afrikai ország fővárosában, Kartúmban kirobbant harcok következtében már legalább 180-an meghaltak és közel kétezren megsebesültek, és támadás érte a kartúmi EU-nagykövetet és egy amerikai diplomáciai konvojt is.
Így egy órával korábban fejezhetik be a napi böjtölést.
Legutóbb történetünket ott fejeztük be, hogy 1765-ben II. Nagy Katalin orosz cárnő formálisan is megszüntette az önálló kozák államot, azaz a hetmanátust és ő, majd utódai is mindent elkövettek annak érdekében, hogy beolvasszák az ukrán népet az oroszba.
Vlagyimir Putyin stratégiai célja most már biztosan Kijev elfoglalása és a Zelenszkij-kormány megdöntése – mondta a hvg360-nak adott interjújában Sz. Bíró Zoltán. Az Oroszország-szakértő szerint polgárháborús helyzet is kialakulhat Ukrajnában, egy elhúzódó konfliktust viszont Moszkva nehezen bírna anyagilag. Arról is beszélt, mit tenne egy felelős magyar kormány ebben a helyzetben.
A külgazdasági és külügyminiszter rendkívüli videókonferencián fog tárgyalni a türk államokkal a kazah helyzetről.
Bár megfordult a hadiszerencse Etiópiában, közös nemzettudat hiányában nincs katonai megoldás a megosztott ország konfliktusára.
Danny Fenster már az országot is elhagyhatja.
Újra kaotikus helyzet alakult ki Afrika egyik legnagyobb országában: három év alatt a harmadik olyan konfliktus bontakozott ki az ország katonasága és a civilek között, ami pillanatok alatt polgárháborúhoz vezethet és olybá tűnik, hogy nem lesz olyan nagyhatalom, ami ezt megakadályozza.
Tigrében közel 400 ezer ember éhezik nap mint nap.
Az afganisztáni nagyvárosok közül már csak a főváros, Kabul van a kormányerők kezén, s a szélsőséges iszlamista mozgalom tagjai, a tálibok gyorsan közelednek a település felé. Kabulból az emberek menekülni próbálnak, ám sokaknak már nem lesz idejük elmenni a tálibok megérkezése előtt. Az USA a fejlemények ellenére nem vonja vissza a kivonulásról hozott döntését.
Szombaton elfoglalták a tálibok Afganisztán negyedik legnagyobb városát, Mazar-e-Sarifot és már csak tíz kilométerre vannak a fővárostól, Kabultól.
Már Afganisztán tartományi fővárosainak a fele került a tálibok kezére, s az ország északi fele - Mazar-e-Sarif kivételével – a szélsőségesen szigorú iszlám viselkedési normákat betartató mozgalom ellenőrzése alatt áll. A nyugati államok mentőakciókat indítottak állampolgáraik kimentésére, az afgán elnök egységről beszél, a kabuliak pedig rettegnek a táliboktól.
A kabuli vezetés bevonná a tálibokat a kormányba, míg azok egy átmeneti kormányban gondolkodnak és új alkotmányt akarnak.
A felek egymásra mutogatnak, az áldozatok száma bizonytalan, de az biztos, hogy már rengetegen meghaltak.
Az ítélet szerint Eyad A. a szíriai titkosszolgálat munkatársaként 2011 szeptemberében Damaszkuszban részt vett harminc tüntető elfogásában és megkínzásában.
Lejárt az ultimátum, amit Abij Ahmed etiópiai miniszterelnök a tartományt uraló Tigréi Népi Felszabadítási Frontnak adott.
Hetven éve költöztek Beloiannisz faluba az első lakók, akik mind görög polgárháborús menekültek voltak. Az akkori kommunista magyar vezetés a Szovjetunió csatlósaként zokszó nélkül részt vett a görög kommunisták 1948-ban indult akciójában.