Egyre több helyi politikus és tisztségviselő ellen követnek el bűncselekményeket Németországban
Több lap is erről számolt be.
Több lap is erről számolt be.
Ha még nincs elege politikusainkból, most játszhat általuk.
Felemás eredményeket hoznak vagy visszhangtalanok a politikusi coming outok. A Fidesz nem teszi ugyan nyílt ellenséggé a melegeket, de kizárólag negatív értelemben beszél róluk.
A New York Times osztott meg részleteket Németország egyik legkomolyabb adatszivárogtatási ügyéről, amelyet a jelek szerint egy mindössze 20 éves fiatal követett el.
A 994 magasrangú személyt érintő adatlopásból 50 esetben érzékeny személyes információkat, családtagokkal folytatott üzenetváltásokat, nyaraláson készült felvételeket is szereztek, és mindet közzétették egy Twitter-csatornán. A hatóságoknak hetekig nem esett le, hogy egy, összehangolt támadásról van szó.
David Konyot levelet írt a Guardian brit lapnak, amelyben arra kérik az újságírókat, ne használják minősítésként a bohóc és a cirkusz szavakat.
A fideszes Király Nóra vezette Nőiszem egyesület aláírásgyűjtést hirdetett.
Ádertől Orbánon át Rogánig mind jelentősen szimpatikusabbak lettek a fideszes politikusok egy hónap alatt, míg az ellenzékiek Karácsonytól Szélen át Vonáig, Molnár Gyuláig ellenszenvesebbek.
Az adott politikus rajongótáborától eltekintve, általában egyöntetű felhördülés fogadja, amikor egy képviselő vagy polgármester gyerekekkel igyekszik népszerűsíteni magát, illetve az aktuálisan átadott beruházást. Bár szülőként ilyenkor legtöbben felkiáltanánk, hogy "el a kezekkel a gyerekeinktől!" – az oktatási jogok biztosa szerint semmi gond nincs a gyerek-biodíszletekkel. A kiskorúak megkímélésére egyedül az önmérséklet lenne megoldás, ám azt aligha várhatjuk pont egy választáshoz közeledve.
Az egész politikai osztály a célkeresztben van Brazíliában, ahol egy nagyszabású korrupciós akcióval mintegy 12,7 milliárd euróval károsították meg az államot.
Agresszivitás, durva családi háttér és speciális intellektus játssza a főbb szerepet abban, kiből lesz hatalomvágyó, sőt hatalomittas személy. A hatalom féktelenné válhat, elszabadulhat, gyakorlója megőrülhet – figyelmeztet Csepeli György szociológus, szociálpszichológus, egyetemi tanár.
Kialakulóban vannak Magyarországon is a politikusdinasztiák, amelyekben generációról generációra száll a közéleti sikerhez szükséges tudás, ismertség, kapcsolatrendszer. A mai demokráciákban gyakori jelenség nem is olyan idegen a magyar hagyományoktól, mint elsőre gondolnánk.