Megtalálta a kiskaput, Kínának fejleszt mesterségesintelligencia-chipet az Nvidia
Az Nvidia szerint a hamarosan piacra kerülő új processzora megfelel az amerikai exportra vonatkozó korlátozásoknak.
Az Nvidia szerint a hamarosan piacra kerülő új processzora megfelel az amerikai exportra vonatkozó korlátozásoknak.
Mi lenne, ha az ultragyors fényimpulzusok ezerszer nagyobb sebességgel tudnának számítógépeket működtetni, mint a mai legjobb processzorok? Ez talán nem is olyan sokára megvalósulhat egy nemzetközi kutatócsoport innovációjának köszönhetően.
Miközben a hivatalos vámadatok szerint 95 százalékkal visszaesett Oroszországban az Intel chipjeinek importja (működnek a szankciók), a processzorszállítások állítólag nemhogy visszaestek, hanem még növekedtek is (mégsem működnek a szankciók). A magyarázat a kerülőutakban keresendő.
Megkongatták a vészharangot a biztonsági szakemberek: a támadók titkos mikrokódot tölthetnek be a processzorokba, és ezzel az eddigi szoftveres szint helyett hardverszinten avatkozhatnak be a gép működésébe, például közvetlenül futtathatnak zsarolóvírusokat a CPU-n.
Már a tesztparnereket keresi a kínai Huawei, ami a saját fejlesztésű mesterségesintelligencia-chipjével töltené be az amerikai exporttilalom miatt keletkezett űrt.
A tajvani TSMC 2028-tól már 1,4 nanométeres gyártási technológiával is készítene chipeket, amelyek gyorsabbak lehetnek és kevesebbet fogyaszthatnak még a jelenlegi csúcsteljesítményű lapkákhoz képest is.
Hamarosan több androidos mobilba is bekerül majd a Qualcomm újdonsága, ami több téren is jelentős javulást hozhat az elődhöz képest.
A Meta a tervek szerint 2026-tól használná élesben azt a házon belül fejlesztett processzort, amivel a cég mesterséges intelligenciáját lehet majd betanítani.
Folyamatosan fejlesztik a számítógép agyát, a CPU-t vagyis a processzort, amelynek egyre jobbak a képességei, és így a komputerek is egyre erősebbekké válnak. Ezért is meglepő az a méréssorozat, amely szerint először fordult elő a CPU-k történetében, hogy nem jobbakká váltak, hanem csökkenést mutatnak a teljesítményben.
Az év második felében debütálhat az Apple új processzora, az M5, ami elsőként az újonnan érkező iPad Próba kerülhet bele. A legerősebb verzióra valószínűleg 2026-ig kell majd várni.
A DeepSeek R1 modelljét az Nvidia H100 segítségével képezték ki, az érvelési képességét azonban a Huawei saját fejlesztésű processzora támogatja.
A Fehér Ház hétfőn jelentette be, hogy szigorítja a mesterségesintelligencia-chipekre vonatkozó kiviteli korlátozását az Egyesült Államok. Az Nvidia elhibázottnak nevezte a döntést.
December 1-je óta már nem Pat Gelsinger az Intel vezérigazgatója, aki négy éven át vezette a vállalatot. A cég már castingolja az új vezetőt.
A kiszivárgott benchmark-teszt eredménye alapján úgy tűnik, a Samsung 2025 elején érkező új csúcsmobilja, a Galaxy S25 Ultra 60 százalékkal lehet erősebb az elődjénél, és legyűrheti az iPhone 16 Pro Maxot is.
A Qualcomm a mesterséges intelligenciát is beépítette abba a processzorba, amit az újfajta routerek kaphatnak meg a jövőben.
Bár nem lesz egy olcsó processzor, cserébe rendkívül erősnek ígérkezik a Qualcomm új mobilos chipje, a Snapdragon 8 Gen 4. Az első ezzel szerelt telefonok már októberben érkezhetnek.
A tajvani TSMC még ebben a negyedévben elkezdi az Apple 2 nm-es gyártási technológiával készülő processzorait, ám egyelőre nem tudni, mikor fog tudni teljes kapacitással működni a termelés.
A Google megadta az eszközt a fejlesztőknek, melynek köszönhetően a sokkal gyorsabbak lehetnek az alkalmazások, szebbek a videók és könnyebben elfutnak majd a játékok is.
Egyetlen kattintással leszámolhat a számítógépe processzorát terhelő lapokkal, ha azok épp a háttérben vannak – ilyen funkción dolgozik a Google a Chrome böngészőben.
A Samsung előzetes adatai alapján még annál is több nyereséget könyvelhet el a cég 2024 második negyedévére, mint amire az elemzők számítottak.