Testünk árulkodik a párválasztásunkról. Vagy egyenesen ő választ?
Nagyot tévedünk, ha azt hisszük, hogy párválasztásunk, sőt párkapcsolatunk tudatos döntések következménye.
Nagyot tévedünk, ha azt hisszük, hogy párválasztásunk, sőt párkapcsolatunk tudatos döntések következménye.
A daganatos betegek szinte mindig felteszik maguknak a kérdést: miért pont én? Mit csináltam rosszul? A rák azonban nem büntetés.
Teljesítményszorongás és kötődés – két olyan lelki jelenség, amely képes meghatározni a társunkhoz, a szexualitáshoz való viszonyunkat.
Csodálatos érzés egy kutyának esélyt adni az új életre. A kutyák különféle okokból kerülnek menhelyre, és a korábbi rossz tapasztalataik nyomot hagynak bennük. Az örökbefogadás ezért gyakran kihívással jár.
Nemcsak a lájkok számát, hanem az Instagramnak a fiatalok mentális egészségére gyakorolt negatív hatására rávilágító kutatási eredményt is megpróbálta elrejteni a képmegosztót tulajdonló Facebook. A problémákra nem feltétlenül a platform elhagyása jelentheti a megoldást.
A pókerben a tervezés és a véletlen, a szerencse és a tudás, a fókusz és a kontroll között vékony határ húzódik. Maria Konnikova pszichológus A legnagyobb blöff című könyvében megtanítja az olvasót arra, hogy rossz kártyákat bármikor oszthatnak nekünk, de ha arra összpontosítunk, hogyan játsszunk velük, az átsegít bennünket a nehéz időszakon. Részlet.
Szülőként, rokonként és barátként is sokat tehetünk azért, hogy a gyerek megszeresse a könyvet, akár már azelőtt, hogy olvasni tudna.
A gyermekkorban jelentkező pszichoszomatikus tünetek okainak feltárása még mindig nem elég hangsúlyos, noha egyre elterjedtebbé válik a nézet, miszerint az érzelmek kifejezésének, felszínre hozásának gátjai a gyerekeket még a felnőtteknél is könnyebben betegítik meg.
Koevolúció, páros reziliencia, mindfulness. Mi köze e divatos kifejezéseknek egy párkapcsolat teherbírásához, krízisekkel szembeni immunitásához?
Az irigység érzése egyidős az emberrel. Ez az evolúciósan az emberi természetbe kódolt ösztön mindannyiunk életében jelen van, bármennyire szeretnénk tagadni, bármennyire tabusítjuk. Az azonban már csak rajtunk múlik, hogy mit kezdünk ezzel az érzéssel: hagyjuk, hogy felemésszen bennünket vagy eszközként használjuk.
Testünk folyamatosan hírt ad lelkiállapotunkról.
Férfiközpontú társadalmunkban a nők többsége önbizalomhiánytól és kisebbségi érzéstől szenved, tanult szerepeit pedig öntudatlanul továbbörökíti a következő generációra. A lányok sok esetben félnek megvalósítani az álmaikat: ez a nemzedékről nemzedékre átadott sérülésegyüttes az anyaseb. Az ördögi körből azonban ki lehet törni – mutat rá Bethany Webster feminista gondolkodó. Az alábbiakban az Anyaseb című könyv bevezetőjét adjuk közre szerkesztett formában.
Minden szülőtípus – de különösen a bántalmazó szülő – gyerekének nehéz felnőtté válni. Ehhez meg kell élnie, fel kell dolgoznia indulatait, meg kell bocsátania, felismerni szülei értékeit, és elfogadni a tényt, hogy apja, anyja az ő „elődje”, és gyermekként szülei is sokat szenvedtek - mutat rá L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta Szeretettel sebezve című könyvében. Részlet.