Kiderült, hogy miért érezzük magunkat magányosnak
Először sikerült idegsejteken bemutatni, miért és hogyan működik az agyi folyamat, amely miatt magányosnak érezzük magunkat.
Először sikerült idegsejteken bemutatni, miért és hogyan működik az agyi folyamat, amely miatt magányosnak érezzük magunkat.
Már két hónap után közel fele annyi depressziós tünetről számoltak be azok, akik heti két alkalommal egy órán át ezt a két speciális tevékenységet végezték.
Egy kutatás szerint ha vidám hangulatú zenét hallgatunk, több árnyalattal világosabbnak látunk mindent a környezetünkben.
Egy amerikai kutatás bizonyította, hogy az alvással hozható kapcsolatba a túl sok facebookozás, pontosabban a közösségi média átlagosnál is tovább tartó figyelése. De nem úgy, ahogy a legtöbben gondolnák. Éppen fordítva.
Hogy néz ki a konyhája? Ha fogyókúrázik, akkor érdemes figyelnie a rendre és tisztaságra, ugyanis a mérlegen is látható lesz a hatása. A tévét és rádiót is érdemes kikapcsolni étkezéskor.
A sztetoszkóp 200 éves találmány, így felmerül a kérdés, hogy miért nincs ennél modernebb eszköz az orvosok kezében, vagyis nyakán. Miért ragaszkodnak hozzá még mindig? Több oka is van.
Anyagias világban élünk, így sok az anyagias ember is, de ha már valakinek ennyire számít a birtoklás és a pénz, akkor egy kulcsa lehet az igazán boldog élethez. A titok pedig nagyon egyszerű.
Egy magyar pszichológus a H&M kínálatában fedezte fel a Rorschach-teszt egyik ábráját, ám mint kiderült, a teszt jogdíjait birtokló svájciak nem adtak engedélyt a minta felhasználáshoz, ezért a ruhaforgalmazó beszedeti az összes darabot a polcokról. Azonban a jogdíjakon túl van egy sokkal fontosabb oka is, hogy miért kell a pulóvert beszedni.
Mivel a foci és az oktatás mellett a pszichológiához is „mindenki ért”, sorjáznak a megkérdőjelezhetetlen kinyilatkozások az extrovertált és az introvertált személyiségtípusokról. Érdemes azonban ezzel vigyázni, mert tiszta kategóriák nem léteznek, és ezek ráadásul egy emberen belül is folyamatosan változnak.
Azt hinnénk, hogy egy beszélgetésnél a téma alapvetően határozza meg hangulatunkat, de ha a hangunkra is figyelünk, máris már a helyzet.
A szolgáló vezetés első hallásra összeegyeztethetetlennek tűnik, pedig korántsem az, nem véletlen, hogy a világ egyik legjobb tisztképző intézményének mottója. Egy új könyv és a hozzá kapcsolódó előadás elmondja, hogyan tudjuk e filozófiát az üzleti életben vagy a mindennapok során sikerrel alkalmazni.
Manapság meghosszabbodott az az időszak, amikor a szülők már nem nevelnek gyerekeket, de még egyáltalán nem idősek. Az így kialakuló űr – amit „üres fészek” vagy „árvaház” szindrómának is szoktak nevezni – betöltésére gyakran hibás recepteket találunk, és egyik jellemzője a gyermek el nem engedése.
Rengeteg tényező tudja rontani koncentrálóképességünket, pedig erre van az egyik legnagyobb szükségünk. Több mint egy tucat tudományosan igazolt trükk segít a fókuszálásban.
A nők szigorúbbak önmagukkal szemben.
A reggeli hányinger és a szagok erősebb észlelése gyakoribb panasz a terhesség során, de sokan feledékenységről is be szoktak számolni az orvosoknak. Hogy miért? Ez még a tudósoknak is fogós kérdés.
A pszichológia csúcsélményeknek nevezi azokat a pillanatokat, amelyek megváltoztathatják a szemléletmódunkat, akár annyira is, hogy felelősséget vállalunk a közösségünkért, sőt a bolygónkért.
Tudományos kutatások alapján a pszichológusok több olyan tippel is tudnak szolgálni, amelyekkel sokkal jobban indulhat minden reggelünk. Érdemes megfogadni őket.
Engedd el a problémákat, engedd el az exedet, engedd el a fájdalmakat! – mondják manapság, a divatszó könnyed stratégiának tűnik. Az elengedés nehéz folyamat, melynek során rájövünk, mennyire ragaszkodunk szerepeinkhez, álarcainkhoz. Ám amit elveszítettünk, azt meg is nyerjük – ezért a hatása felbecsülhetetlen. A bátor újévi kezdethez összegyűjtöttünk tíz leckét az elengedésről.
Az ünnepeket szinte sosem ússzuk meg vita vagy idegesség nélkül, de vajon ennek van pszichológiai magyarázata? Úgy tűnik több is, néhányra pedig mi is figyelhetünk.