Ezért nem minden rossz álom rémálom
Viszont minden rémálom rossz álom – és ehhez még kutatás sem kell.
Viszont minden rémálom rossz álom – és ehhez még kutatás sem kell.
Noha hétköznapi eset, hogy a kamaszok vitáznak az apjukkal, fontos tudni, hogy az ilyen balhék kihatással vannak a gyerekek mentális egészségére.
A mentális betegségek róják a legnagyobb terhet Európára - derült ki egy friss kutatásból. Magyarországon sem rózsás a helyzet, a lakosság 38 százalékát érinti valamilyen mentális betegség, ebből a leggyakoribb a depresszió.
Élményparadicsomban élünk, annak minden előnyével és hátrányával. Érthető, hogy ez alól a munkánk, a hivatásunk sem lehet kivétel.
Szülővé válva valóban félre kell-e tennünk a jókedvet és a játékosságot, vagy létezik olyan életforma, ahol együtt van jelen a felelős gondoskodás és a könnyedség?
Ha üzletről van szó, nem árt tisztában lenni a legújabb pszichológiai-neurológiai eredményekkel.
Az aggasztó jelenségre már külön szó is született: sharenting.
Egy amerikai kutatás a munkahelyekről kínosan hiányzó mondatokra hívja fel a figyelmet. Pedig csak néha ki kell mondani őket, és sokkal jobb lesz mindenki kedve az irodában, ami persze javítja a teljesítményt is.
A Mindfulness, azaz a tudatos jelenlét gyakorlásával nemcsak jobban tudunk összpontosítani a munkában, a magánéletben, de végre jelen lehetünk a pillanatban is – állítja Szondy Máté, a módszerről könyvet is író pszichológus, a Károli Egyetem adjunktusa.
Azt hinnénk, hogy ha egy alapvetően jó gyerek problémás kortársakkal barátkozik, akkor annak negatív mentális következményei lehetnek, de egy amerikai kutatás megnyugtató eredményre jutott az ügyben.
Hasznos a csapatépítő tréning? Milyen az ideális főnök-beosztott viszony? Hogyan zajlik egy hatásos brainstorming? Miként kezeljük a távmunkát végző kollégákat? A kávészünetet hogyan kell ütemezni? Többek között ezekre a kérdésekre adnak választ az utóbbi évek tudományos munkahelyi kutatásai, amelyekről most készült egy összegzés.
A 99U szakoldal az utóbbi évek kutatásai alapján összeállított egy listát olyan szokásokról, amelyek a tudományos eredmények alapján a kifejezetten boldog emberek sajátjai.
Ne erőltessük a kreativitást!
Az állandóan mobilozó és számítógépező tinédzserekről nehezebb megállapítani, hogy mennyire boldogok, egy kutatás pedig rámutatott: a szülők hajlamosak alaposan alul- és felülértékelni gyerekük kedélyállapotát.
Ha Sigmund Freud, a pszichoanalízis atyja legalább a Woodstockot megérte volna, természetesen az ő elméletével kezdtük volna a listát.
Két igen érdekes kutatási eredmény látott napvilágot a zene hatásáról: az egyik nagyon ismerős lehet, a másikra pedig sosem gondolt volna.
Nem feltétlen kell minden érzésünket a főnökünkre zúdítani, de ha magunkkal nem vagyunk őszinték és cselekedeteink nem hitelesek, az a munkahelyi teljesítményünk rovására mehet - állítja egy friss kutatás.
Borravalóra, együttműködésre, segítségre, de akár egy nő telefonszámára is nagyobb eséllyel számíthatunk, ha tudjuk, hogy hol és hányszor kell megérinteni hozzá - ezt állítják a pszichológiai kutatások.
Az okostelefonjaink által gyűjtött adatok nagy valószínűséggel árulkodnak arról, hogy a depresszió tünetei megjelentek-e nálunk vagy sem, legalábbis egy amerikai kutatás szerint.
A pszichológus Akarat és odaadás címmel tart előadást a Balassi Intézetben, az esemény első óráját és egy exkluzív beszélgetést is élő streamen lehet majd nézni.