A levegőből csinál elektromos áramot egy új rendszer
Ausztrál kutatók olyan biológiai rendszert építettek, amely fehérjék segítségével képes áramot vezetni. Egyszer ez válthatja majd le a mérgező elektronikai alkatrészeket.
Ausztrál kutatók olyan biológiai rendszert építettek, amely fehérjék segítségével képes áramot vezetni. Egyszer ez válthatja majd le a mérgező elektronikai alkatrészeket.
Megnéztük, hogy mit tud a gyakorlatban az IKEA légtisztítója és légminőségérzékelője, amelyek adott esetben könnyen integrálhatók a már meglévő okosotthon rendszerekbe, és akár mobilról is távvezérelhetők.
Elmaradt a nagy felhajtás, az Apple szépen csendben jelentette be a sok-sok éve bemutatott okoshangszórójának az utódját, mely inkább tekinthető az első generáció ráncfelvarrásának, mintsem új eszköznek. Természetesen néhány hasznos és érdekes új funkció azért érkezett a hangszóróba.
A kutatók eddig úgy gondolták, hogy 100 százalékos páratartalom mellett 35 Celsius-fokos hőmérséklet az, amit az emberi szervezet képes elviselni, ám egy friss teszt alapján úgy tűnik, a tűréshatár jóval alacsonyabban van.
Az állományt most is veszélyezteti a hőség.
A kutatók arra figyelmeztetnek, hogy a klímaváltozás miatt több millió embert veszélyeztet a hőstressz, ami miatt akár le is állhatnak a szerveink.
Bátran gondoljunk a nedvességre is energiaforrásként.
Ha tovább nő a globális felmelegedést okozó szennyezőanyagok kibocsátása, az évszázad végére az extrém hőség a jelenleginél négyszer több embert fog sújtani, akiknek meg kell majd küzdeniük az extrém páratartalom okozta egészségi problémákkal is – figyelmeztet egy új tanulmány.
A csapadékos időjárás beköszöntével megugrik a penész kialakulásának veszélye a lakásban, ami azért (is) veszélyes, mert komoly egészségügyi kockázattal jár.